Radio Białystok | Patronaty | "Teatr Polska" w Suwałkach

"Teatr Polska" w Suwałkach


Tegoroczna jesień na scenach Suwalskiego Ośrodka Kultury zapowiada się bardzo teatralnie i jednocześnie literacko.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.organizator – Suwalski OśrodekKultury 

data – 22.09.2020 godz. 17.00, 25.09.2020 godz. 17.00, 6.10.2020 godz. 17.00, 25.10.2020 godz. 19.00

miejsce – Sala im. A. WajdySOK ul. Papieża Jana Pawła II 5, Galeria Sztuki Stara Łaźnia SOKul. A. Wajdy 3 

cel – ułatwianie dostępu donajlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcommiejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny.popularyzacja sztuki teatralnej, działanie na rzecz niwelowaniabarier ekonomicznych w dostępie do teatru JEDZIEMY Z TEATREM! TEATR POLSKA WSUWAŁKACH 

We wrześniu i październiku zobaczymy aż cztery spektakle, z których trzy zostały oparte na klasycznych pozycjach. Możemy się wybrać na dowcipną adaptację książki "Czy umiesz gwizdać, Joanno" szwedzkiego pisarza dla dzieci UlfaStarka, kameralny "Mazagan. Miasto" oparty na sztuce Bieniamina Bukowskiego, widowiskowe "Dziękuję za różę" na podstawietekstu Marii Kuncewiczowej czy familijną "Sztukę bez babci". Najlepiej zobaczyć wszystkie. Pierwsza prezentacja już we wtorek, 22 września.

Kalendarz wydarzeń prezentowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach tegorocznego objazdu "Teatr Polska" przedstawiamy poniżej. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej oraz na profilu SOK. na Facebooku. Bilety dostępne onlinei w kasie SOK. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50 proc. Z uwagi na wytyczne związane z zagrożeniem epidemicznym liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. 

22.09.2020 godz. 17.00 – CZYUMIESZ GWIZDAĆ, JOANNO? | Teatr Lalek Guliwer z Warszawy 

Bertil bardzo chciałby mieć dziadka, a Ulf zna miejsce, gdzie dziadków jest pełno. Zabiera Bertila do domu starców, gdzie Bertil poznaje pewnego staruszka. Tak zaczyna się historia o międzypokoleniowej przyjaźni dużego i małego człowieka. Spektakl jest sceniczną adaptacji książki cenionego szwedzkiego pisarza Ulfa Starka. To mądra opowieść o potrzebie bliskości, starości, czerpaniu z życia, ale i smutnych, lecz pięknych pożegnaniach. 

25.09.2020 godz. 17.00 – MAZAGAN. MIASTO | Teatr im. Wilama Horzycy z Torunia 

Mazagan to opowieść o domu i o mieście. Mazagan to opowieść dla tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi. Mazagan to opowieść o nas i naszych mikroświatach wypełnionych opowieściami. Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia Mazaganu – miasta, które przepłynęło ocean. Twórcy przedstawienia zapraszają widzów do udziału we wspólnej zabawie oraz eksperymencie (również kulinarnym).

6.10.2020 godz. 17.00 – SZTUKA BEZ BABCI | Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu  

Nie ma babci. Zawsze była, a teraz jej nie ma. Gdzie jest? Dokąd poszła? Czy wróci? Na te pytania próbuje odpowiedzieć mała dziewczynka – Wnuczka Swojej Babci. Twórcy spektaklu "Sztuka bez babci" zapraszają nas do czarno-białego świata nieco groteskowych opowieści. Przyprawiają historię Wnuczki szczyptą humoru, żebyśmy próbowali się nauczyć oswajać to, co nieuniknione.

25.10.2020 godz. 19.00 – DZIĘKUJĘ ZA RÓŻĘ Bałtycki | Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego

Mieszczańskie piekiełko w opowieścina granicy jawy i snu. Fabularnie rzecz dzieje się w latach 60. ubiegłego wieku w Londynie, jednak sceniczne, scenograficzne iinterpretacyjne tropy prowadzą do świata "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carolla. Oparty na sztuce mistrzyni prozypsychologicznej, Marii Kuncewiczowowej spektakl to historia odojrzewaniu, seksualności, opresji. 

Spektakle są prezentowane w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

23 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok