Radio Białystok | Patronaty | III Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów

III Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów


W dniach 23-25 września w Białymstoku odbędzie się III Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów. Organizatorem konferencji jest Katedra Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

OFMK to cykliczna konferencja naukowa gromadząca coraz liczniejszą grupę uczestników zainteresowanych tematyką przestępczości, patologii społecznych i zwalczania tych zjawisk.

Tegoroczna edycja Forum odbędzie się pod hasłem: Badania kryminologiczne a praktyka – perspektywa krajowa i międzynarodowa. Podczas obrad będzie można wysłuchać m.in. wykładów o przestępstwach przeciwko zabytkom, przemocy domowej w Szwajcarii, przestępczości znęcania się nad zwierzętami, losach przestępców na emeryturze, praniu brudnych pieniędzy  i finansowaniu terroryzmu w sektorze prywatnym w XXI wieku czy kryminologicznych i wiktymologicznych problemach społeczności romskiej.

Celem konferencji jest integracja grona młodych naukowców (m.in. prawników, kryminologów, socjologów, pedagogów) reprezentujących różne obszary wiedzy oraz stworzenie dla nich miejsca do merytorycznej wymiany informacji, doświadczeń i osiągnięć badawczych z zakresu prawa i kryminologii.

Co więcej, Forum jest pierwszą w Polsce platformą wymiany doświadczeń nie tylko między młodymi naukowcami, lecz także przedstawicielami praktyki, w tym m.in. adwokatami, sędziami, przedstawicielami organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W OFMK udział biorą również doświadczeni naukowcy o uznanym dorobku naukowym, którzy uczestniczą w konferencji w roli ekspertów, ucząc i inspirując młodych kryminologów do poszerzania wiedzy oraz rozwijania własnych badań naukowych.

Wyrazem uznania dla tej naukowej inicjatywy jest objęcie jej  zaszczytnym wyróżnieniem w postaci Honorowego Patronatu Prezydenta  Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który został udzielony III edycji Ogólnopolskiego Forum Młodych Kryminologów.

Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów to pionierskie przedsięwzięcie w skali całego  kraju, a nawet i Europy. Pomysłodawcą tego wydarzenia był prof. dr hab.  dr h. c. Emil W. Pływaczewski – kierownik Katedry Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa UwB, zaś koordynatorem tegorocznej edycji OFMK jest dr Diana Dajnowicz-Piesiecka.

Organizację III Ogólnopolskiego Forum Młodych Kryminologów dofinansowano z programu "Doskonała Nauka" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

III OFMK zorganizowano przy wsparciu Województwa Podlaskiego w związku z promocją województwa podczas konferencji.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok