Radio Białystok | Patronaty | Płyta dla dzieci "Mądrowskazy" zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych

Płyta dla dzieci "Mądrowskazy" zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych


"Mądrowskazy” to dziesiąta płyta zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych bezpośrednio nawiązująca do Dziecięcej Trylogii Muzycznej: "Piosenki zdrowych dzieci", "Piosenki mądrych dzieci", "Piosenki Ekodzieci".

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

O płycie:

Piosenki mają za zadanie przybliżenie dzieciom postaw prospołecznych oraz definiują dostosowanym do wieku odbiorców językiem pojęcia: wolność, tolerancja, obowiązkowość, odporność na wirusy.

Jerzy Kobyliński, autor wszystkich piosenek, podejmuje także ważkie i niełatwe tematy: świadomość swojego ciała i jego ochrona, wpływ reklam na nasze życie czy radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Piosenki mają charakter uniwersalny i mogą stanowić punkt wyjścia do dyskusji podczas zajęć w przedszkolach i szkołach.

"Mądrowskazy" to edukacja i profilaktyka przez muzykę i zabawę.

O zespole:

"Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to motto towarzyszy od 1988 roku zespołowi „Mała Orkiestra Dni Naszych”. Pomysłodawcą idei jest założyciel i lider zespołu, Jerzy Kobyliński, pedagog, kompozytor i autor tekstów piosenek i scenariuszy koncertów.

Najważniejszym dziełem „Małej Orkiestry Dni Naszych” jest „Dziecięcą Trylogią Muzyczną”, czyli trzy płyty: „Piosenki zdrowych dzieci” (2015), „Piosenki mądrych dzieci” (2016) oraz „Piosenki ekodzieci” (2018) . Wszystkie te płyty były objęte Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz TVP ABC. To zdecydowanie prekursorski w skali ogólnopolskiej, koncepcyjny, przemyślany zbiór utworów, które nie tylko bawią, łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczą zdrowego, mądrego i ekologicznego trybu życia. Piosenki te są znakomitym materiałem dydaktycznym dla wychowawców i pedagogów w szkołach i przedszkolach, a także dla rodziców i opiekunów. Mądre a zarazem niebanalne teksty, oraz melodyjne kompozycje są kluczem do kreatywnego sięgania po naukę i pochłaniania wiedzy przydatnej w życiu. „Mądrowskazy” (2020), jako dziesiąta, jubileuszowa płyta jest podsumowaniem, uzupełnieniem i naturalną kontynuacją Dziecięcej Trylogii Muzycznej.

W roku szkolnym 2014/2015 piosenka "Nie ma jak dom" znalazła się w Elementarzu XXI w. (wydawca Nowa Era) i trafiła do wszystkich trzecioklasistów w Polsce. W roku szkolnym 2017/2018 „Piosenka o prawach dziecka” znalazła się w podręczniku szkolnym dla klasy 2 (wydawca Operon). Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne dołącza piosenki zespołu do materiałów dydaktycznych dla nauczycieli.

| red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytulDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok