Radio Białystok | Patronaty | Rowerem na Równik. Zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji "Help Furaha"

Rowerem na Równik. Zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji "Help Furaha"

Każdy sam może wybrać sposób pokonania dowolnego dystansu i sumę, którą wesprze akcję "Rowerem na równik". Jej pomysłodawcą jest związany z Łomżą przez ćwierć wieku społecznik Zbigniew Ciszek.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Zbigniew Ciszek - poprzez własną aktywność, zachęcając do niej innych - próbuje pomóc prowadzonej w Kenii przez Marka Krakusa Fundacji "Help Furaha" furahacentre.org. Fundacja opiekuje się w kenijskim hrabstwie Meru dziećmi ze spektrum autyzmu i zespołem Downa. Próbuje wybudować dla nich nowoczesne Centrum Dziennej Opieki. Często dzieci te są w Kenii zapomniane przez rodziny i społeczności.

Zbigniew Ciszek zadeklarował własną cegiełkę w tym zadaniu - chce uzbierać 55 tys. 555 zł, za które na terenie ośrodka wywiercona zostanie studnia. Dlatego razem z kilkoma innymi osobami rozpoczął akcję "nabijania kilometrów" podczas jazdy na rowerze - tak zachęca do wpłacania datków na studnię dla niepełnosprawnych dzieci w Afryce.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że do końca lutego - wtedy planowane są cztery ostatnie afrykańskie etapy rowerowej eskapady - uda się uzyskać całą potrzebną sumę.

"Furaha" w nazwie fundacji to w języku suahili "szczęście" i to właśnie chcą ofiarować kenijskim dzieciom organizatorzy akcji "Rowerem na równik".

Zbiórkę pieniędzy organizują Zbigniew Ciszek, Janusz Wadecki i Anna Osipiuk a jej hasło to "Chcesz pomagać, no to cudnie. Wybudujemy razem studnię". Szczegóły zbiórki są na facebook.com/donate.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok