Radio Białystok | Patronaty | "Doktor Żywago" w OiFP w listopadzie i grudniu

"Doktor Żywago" w OiFP w listopadzie i grudniu

19.12.2021

"Doktor Żywago" wraca na Dużą Scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Musical będzie wznowiony w listopadzie i grudniu 2021 r.

Premiera musicalu "Doktor Żywago" w Operze i Filharmonii Podlaskiej, fot. Monika Kalicka
Premiera musicalu "Doktor Żywago" w Operze i Filharmonii Podlaskiej, fot. Monika Kalicka

To dzieło uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości. Pełne emocji i ponadczasowe "love story" oczarowuje i porusza do głębi kolejne pokolenia fanów.

Zawiłe losy tytułowego bohatera Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard rozgrywają się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji. Musical, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska, jest adaptacją zakazanej przez wiele lat w sowieckiej Rosji powieści Borysa Pasternaka. Maszynopis książki potajemnie wywieziony ze Związku Radzieckiego po raz pierwszy wydano we Włoszech. Zachód natychmiast docenił piękno i moc dzieła, przyznając Pasternakowi literacką Nagrodę Nobla, której przestraszony komunistyczną nagonką autor nigdy nie odebrał.

"Doktor Żywago" nie jest wyłącznie historią burzliwego romansu, nagłych porywów serca, ale opowieścią o uczuciach, towarzyszących trudnym wyborom. W istocie spektakl to wielkie wyznanie miłości - aktualne bez względu na czasy i miejsce. A w kompozycjach Lucy Simon wybrzmiewają potężne emocje i drżenie serca - wszystko to co najpiękniejsze w powieści wielkiego noblisty.

Spektakle w Operze i Filharmonii Podlaskiej są zaplanowane w następujących terminach: 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 i 28 listopada oraz 4, 5, 11, 12, 18  i 19 grudnia.

Bilety do nabycia w kasie OiFP i na stronie internetowej.


źródło: mat. pras. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok