Radio Białystok | Patronaty | Wystawa "Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" w OiFP

Wystawa "Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" w OiFP

30.09.2022

W piątek, 22 kwietnia Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na otwarcie wystawy "Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków. Wernisaż będzie połączony z recitalem piosenek artysty.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.Wystawa: MIECZYSŁAW FOGG. PIEŚNIARZ POLAKÓW

Wernisaż: 22.04.2022 r., godz. 17.00

Sala Wystawowa OiFP, ul. Odeska 1Na wystawie prezentowane są pamiątki pochodzące z rodzinnego archiwum Michała Fogga, prawnuka artysty. Znajdują się wśród nich unikatowe, nieudostępnione wcześniej szerszej publiczności eksponaty, które przedstawiają spuściznę nestora polskiej piosenki. Ekspozycję uzupełniają wspomnienia Mieczysława Fogga oraz archiwalne nagrania z Telewizji Polskiej.

Mieczysław Fogg, właściwie Mieczysław Fogiel, urodził się 30 maja 1901 r. w Warszawie. Był świadkiem odzyskania przez Polskę niepodległości, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej, a także występował w teatrach i kabaretach dwudziestolecia międzywojennego. Był jednym z uczestników Powstania Warszawskiego, widział zgliszcza i odbudowę stolicy. Żył i koncertował również w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Zmarł 3 września 1990 r. tuż po zmianie ustroju państwa.

Dzięki swojej miłości do stolicy Mieczysław Fogg został okrzyknięty "pieśniarzem Warszawy". Jego twórczość i upowszechnianie polskiej piosenki obiegły jednak cały świat. 

Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17.00 w Sali Wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 i będzie połączony z recitalem utworów Mieczysława Fogga w wykonaniu artystów Projektu "Zimne Dranie". Obowiązują bezpłatne wejściówki – do odebrania w kasie OiFP.

Wystawę będzie można oglądać do 30 września – od wtorku do niedzieli, w godzinach pracy kasy biletowej. Widzowie spektakli mogą oglądać wystawę nieodpłatnie w przerwach wydarzeń.


Bilety: 8 zł

Kurator wystawy: Anna Lubasińska-Tabaczniuk

Aranżacja przestrzeni i opracowanie graficzne: Sławomir Szondelmajer

Współorganizacja wystawy:

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej


| red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok