Radio Białystok | Patronaty | 18. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

18. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

18.12.2022

Tematem konkursu jest Podlasie, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Konkurs ma charakter otwarty - mogą wziąć w nim udział zarówno mieszkańcy województwa podlaskiego, jak i fotografowie z Polski, profesjonaliści i amatorzy.

Zdjęcia ocenia jury powołane spośród fotografików lub artystów województwa podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra, Michał Kość i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać do 16 października 2022. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa planowana jest na XII 2022 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś "wędruje" po Podlasiu, m.in. prezentowana jest w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. Wystawa prezentowana była również w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.


Celem konkursu jest:

 a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,

 b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,

 c) pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych,

 d) promocja Podlasia.


Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy fotografie. Prace konkursowe należy wysłać poprzez formularz zgłoszeniowy (tu link Karta zgłoszenia "18. Podlasie w obiektywie im.W.Wołkowa" 2022 - Formularze Google) bądź na adres e-mail kontakt@muzeumbialoruskie.pl, (wysyłając e-mailem należy również wypełnić formularz zgłoszeniowy - Załącznik nr 1 i wysłać w formie skanu). Regulamin dostępny jest stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl. Organizator dopuszcza zgłoszenie w formie odbitek fotograficznych (format A3 lub zbliżony, wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD/DVD lub).


Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Ul. 3 Maja 42, 17-200 Hajnówka          

tel.: (85) 682 28 89

email: konatkt@muzeumbialoruskie.pl  

http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/ źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanieDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok