Radio Białystok | Patronaty | "Odczytać świat. Spotkanie z reportażem" w Książnicy Podlaskiej

"Odczytać świat. Spotkanie z reportażem" w Książnicy Podlaskiej

22.09.2023

Od maja do końca września 2023 roku Książnica Podlaska zaprasza na spotkania z różnorodnymi formami reportażu i reportażystami. W centrali i filiach Książnicy Podlaskiej, a także w innych bibliotekach publicznych na terenie województwa podlaskiego, będą organizowane wydarzenia pod hasłem "Odczytać świat. Spotkanie z reportażem".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Akcja rozpoczęła się 17 maja od spotkania autorskiego z Mateuszem Styrczulą (reportażystą, podróżnikiem, człowiekiem wielu talentów) w Bibliotece Publicznej w Sokółce.

Podczas kolejnych wydarzeń organizatorzy proponują: warsztaty - dziennikarskie, fotograficzne, radiowe, filmowe, a także szkolenie literaturoznawcze, stragan literacki, performans, wystawę fotografii i przede wszystkim spotkania autorskie z wybitnymi reportażystami polskimi.

Kulminacyjnym punktem projektu będzie "Podlaski Dzień Reportażu". 22 września w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej odbędzie się spotkanie autorskie z gwiazdą polskiego, współczesnego reportażu - Jackiem Hugo Baderem, któremu towarzyszyć będzie szkolenie prof. Elżbiety Konończuk zatytułowane "Piękna i bestia. O związkach literatury pięknej z literaturą faktu", a także czytanie performatywne prozy reportażowej, kiermasz wydawnictw reportażowych partnerów wydarzenia oraz wystawa fotografii podlaskich twórców.

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej i na jej facebookowym profilu. Wydarzenia będą odbywały się dzięki dofinansowaniu w ramach programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

2 czerwca 2023

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok