O koncercie Davida Krakauera i muzycznej działalności Ośrodka Pogranicze

24 maja 2017

Michał Moniuszko, fot. Marcin Gliński
Michał Moniuszko, fot. Marcin Gliński

24.05.2017 O koncercie Davida Krakauera i muzycznej działalności Ośrodka Pogranicze- rozmowa z Michałem Moniuszką.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


„Rewolucjonista brzmienia klarnetu” z Nowego Jorku zagra w niedzielę w Suwałkach z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego. O tym koncercie i o muzycznej działalności Ośrodka Pogranicze (Tratwa muzykantów, wspólna z Mikołajem Trzaską ścieżka dźwiękową do „Wołynia”, Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa itd.) porozmawiamy z Michałem Moniuszką z Pogranicza.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Podsumowanie muzyki na świecie 2021 z Łukaszem Komłą oraz rozmowa z W Sercu Miasta (WSM) !pod powierzchnią!


Ile genialnych dźwięków przegapiliśmy w minionym roku? Muzyki z Angoli, Afganistanu, RPA, Indii, Jamajki, Zimbabwe filtrowanej w nieraz przez europejskie wytwórnie posłuchamy dziś po 20:00 !pod powierzchnią! z Łukaszem Komłą (Nowamuzyka.pl ProAnima.pl Przekrój)
A o 19:30 rozmowa z białostockimi raperami z W Sercu Miasta ( WSM ) finalistami Nagrody Muzycznej Polskiego Radia...Podsumowanie polskiej muzyki 2021 z Dawidem Bujną !pod powierzchnią!


Czy polskiej muzyce alternatywnej brakuje entuzjazmu? Jakie nastroje wyrażała więc głównie w 2021 roku? Czy tylko rapsy trzymają się mocno?
Podsumowanie (polskiej muzyki) z Dawidem Bujną !pod powierzchnią!Odpałowe, szalone, nietuzinkowe piosenki świąteczne i kolędy !pod powierzchnią!


Jakie znacie zupełnie odpałowe, szalone, nietuzinkowe piosenki świąteczne i kolędy?
Dziś 3 godziny tych oryginalnych :)Patrycja Ziniewicz !pod powierzchnią!


Co młodą artystkę z Białegostoku, która studiowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku Patrycja Ziniewicz (dziś pracuje w Szkole Talentów VocalDance), zainteresowało w repertuarze Ewy Demarczyk, że postanowiła nagrać jazzową płytę z jej piosenkami?Michał Kisiel Mihaszi !pod powierzchnią!


Co może być białe/biała/biały? Dłonie jak Piłata, proszek, typ, dym i zabawa (...) do rana, najlepiej białego, czy white power. A może być też "biały", czyli prefiks rodzinnego miasta.Hidden By Ivy, Faustyna Maciejczuk, Starsabout !pod powierzchnią!


Trzy premiery: najdłużej czekaliśmy na nowy utwór Starsabout (czy to nowy kierunek?), Hidden By Ivy - 4. album "Absent" (niebecność kogo? czego?) i Faustyna Maciejczuk "Na dworze chłód" (a co pali w środku?)Maciej Rant o festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2021 !pod powierzchnią!


Nieznana historia pionierek muzyki elektronicznej "Sisters with Transistors" z narratorką Laurie Anderson, "Piosenki o miłości" - ze śpiewającą/grającą Justyną Święs (the Dumplings) i Krzysztofem Zalewskiego, wielki, ciągle nie do końca zrozumiany geniusz Franka Zappy (dokument muzyczny "Zappa") czy koncerty: THE PAU - "uzbrojonej w gitarę i...WaluśKraksaKryzys oraz Michał Dąbrowski i Oskar Lasota o "Projekcie Anna Markowa"


O tym jak życie potrafi sponiewierać i czy muzyka jest w stanie to zmienić - opowiada WaluśKraksaKryzys. Michał Dąbrowski i Oskar Lasota tworzą "Projekt Anna Markowa".O Polsce poprzez filmy i muzykę z filmoznawcą Tomaszem Adamskim !pod powierzchnią!


Jakie filmy fabularne, najlepiej opisują współczesną Polskę i naszą małą ojczyznę - Podlasie? I przede wszystkim, które utwory z tych filmów?
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nie Teatr

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok