Podsumowanie muzyki na świecie 2018

10 stycznia 2019

Łukasz Komła (serwis nowamuzyka.pl) gość programu !pod powierzchnią! 9.01.2019 r.
Łukasz Komła (serwis nowamuzyka.pl) gość programu !pod powierzchnią! 9.01.2019 r.

9.01.2019 Podsumowanie muzyki na świecie 2018 Łukasz Komła/ Nowamuzyka.pl !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Podsumowanie muzyki na świecie 2018

Z Łukaszem Komłą z serwisu  Nowamuzyka.pl podsumowujemy miniony rok na światowej scenie muzycznej

Bardzom ciekaw czy nie będziemy znać 80%, 90% z tego, co w swoim podsumowaniu 2018 r. w muzyce na świecie przygotował Łukasz Komła z Nowamuzyka.pl :)


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Projekt Swada !pod powierzchnią!

Jeszcze nikt na świecie na jednej patelni nie wysmażył muzyki Podlasia z muzyką z Leatitii na granicy kolumbijsko-brazylijskiej i tego przysmaku z listy produktów tradycyjnych UNESCO nie wymieszał w elektronicznym, basowym, hip-hopowym, ludowym, grubym, tuczącym sosie.
Te patelnie trzyma Wikson Szczygieł (Griot Groove, VSHOOD), który z Projektem SWADA...Rock na bagnie 2019 i Błotna (i muzyczna) Liga Mistrzów !pod powierzchnią!

Lepsza cnota w błocie, niż niecnota w złocie - wie to nie tylko ta bagienno-szuwarowa familia.
Najpierw Wojciech Rogalski aka Badass Disc'O Rebel, Mieczysław Judzikowski (Swampions Soccer League) i Łukasz Komła (Nowamuzyka.pl, Kwartalnik Przekrój, Gazeta Magnetofonowa) oraz ciałem (uważnie patrz na zdjęcie) komentator Tomasz Adamski z Grzęzawisk będą "PUSZCZAć"...XXIV Festiwal "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze 2019 !pod powierzchnią!

Czy wieś to właściwy kierunek dla rozpadającego się świata? :) Kolejnych artystów (twierdząco odpowiadających na to pytanie), którzy zagrają na XXIV Festiwalu "Z wiejskiego podwórza", ogłosi Czeremszyna - Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław SamosiukBobby from Peru !pod powierzchnią!

Pamiętacie jednego z najczarniejszych charakterów kina Bobby'ego Peru, granego przez Willema Dafoe w "Dzikości serca"? Od pseudonimu tego szalonego gangstera nazwę wziął białostocki zespół. Nazwa nie jest niewinna, musi mieć znaczenie dla muzyki, ile więc w utworach Bobby from Peru inspiracji tym czarnym bohaterem, ile klimatu z filmów Davida Lyncha?Plac_zabaw !pod powierzchnią!

Ostatnie burze przyniosły nam powiew świeżego powietrza w białostockiej muzyce. Zadebiutował zespół Plac_zabaw, którego muzycy współtworzyli już wcześniej Deja Vu, Equador, Ikebana, Sami Muzycy, WeAre Oceanofnoise i Zerova.
Z Placem Zabaw, który "tworzy swoją muzykę, by powrócić do siebie, „odszarzyć” codzienność i wyrazić się za pomocą języka...Gooral !pod powierzchnią!

Czy młodzi ludzie potrafią zaakceptować folk, dopiero gdy jest przyprawiony drum'n'bassem czy dubstepem? Być może polska góralszczyzna stała się tak skomercjalizowana, że nie da się już jej słuchać z radością bez elektronicznego przetworzenia? Jak klei się muzyczny regionalny patriotyzm z globalizującą muzyką elektroniczną?
Czy futoro góralo ma przyszłość? :)
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok