Podsumowanie muzyki na świecie 2018

10 stycznia 2019

Łukasz Komła (serwis nowamuzyka.pl) gość programu !pod powierzchnią! 9.01.2019 r.
Łukasz Komła (serwis nowamuzyka.pl) gość programu !pod powierzchnią! 9.01.2019 r.

9.01.2019 Podsumowanie muzyki na świecie 2018 Łukasz Komła/ Nowamuzyka.pl !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Podsumowanie muzyki na świecie 2018

Z Łukaszem Komłą z serwisu  Nowamuzyka.pl podsumowujemy miniony rok na światowej scenie muzycznej

Bardzom ciekaw czy nie będziemy znać 80%, 90% z tego, co w swoim podsumowaniu 2018 r. w muzyce na świecie przygotował Łukasz Komła z Nowamuzyka.pl :)Karolina Czarnecka i Wikson Szczygieł !pod powierzchnią!

30. rok życia, być może jak żaden inny okres, z taką intensywnością każe pytać o własną tożsamość, o swoje miejsce na mapie geograficznej, mentalnej, czy artystycznej.

I być może o tym własnie jest "Cud" Karoliny Czarneckiej (rocznik 1989) i zarazem nowej Polski (rocznik 1989)
"30-lecie wolności świętuję, a śnią się morderstwa...Żubroffka 2019 !pod powierzchnią!

O muzyce, klipach i soundtrackach (Janus Rasmussen (Kiasmos) na żywo do filmu „Misja na Marsa”, Nazira - didżejka z Ałma-Aty, Nastya Muravyova Dtekk Mko Kelman Duran Coucou Chloe Fatima Ferrari Lua Preta Tsvey i Inni) na kosmicznej! 14. MFFK Żubroffce porozmawiamy z Maćkiem Rantem i Krzysztof SienkiewiczemHidden By Ivy przed premierą płyty „Inner” !pod powierzchnią!

Na 2 dni przed oficjalną premierą płyty „Inner” białostocko-rzeszowskiego duetu Hidden By Ivy zapraszam na spotkanie z wokalistą Rafałem Tomaszczukiem. Porozmawiamy o zaglądaniu w głąb siebie poprzez muzykę (cóż to właściwie znaczy?) i jak może w tym pomóc rzeka, las, mgła, czy… daniel albinos :)Hip hop o Polsce !pod powierzchnią!

Tuż przed Świętem Niepodległości o Polsce opowiedzianej rapem rozmawiamy !pod powierzchnią! z niegdysiejszym współgospodarzem Audycji HiphOpera Arturem BroniszewskimBauhaus !pod powierzchnią!

IIe z Bauhausu w muzyce brytyjskiego zespołu Bauhaus? :) Jak wyglądało życie muzyczne w Bauhausie, jakich kompozytorów wtedy ceniono? W 100-lecie tej najważniejszej awangardowej uczelni artystycznej XX wieku, o jej idei, o tym dlaczego zwalczała ją partia nazistowska w III Rzeszy oraz o wystawie jej poświęconej w Galerii Arsenał rozmawiamy z krytyczką muzyczną i kuratorką Monika...Radiowa prapremiera słuchowiska „(HashTak) Witkacy” !pod powierzchnią!

Zapraszam na prapremierę słuchowiska „(HashTak) Witkacy” tuż przed premierą spektaklu pod tym samym tytułem w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Zrealizował je reżyser, aktor i muzyk Patryk Ołdziejewski wraz z grupą Spider Demon Massacre na podstawie tekstu „Narkotyki” Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Słuchowisko i rozmowa z twórcami:
...Muzyczna odsłona akcji Filmowe Podlasie Atakuje! 2019 !pod powierzchnią!

O muzycznej odsłonie akcji Filmowe Podlasie Atakuje! 2019 (klipy, ścieżki dźwiękowe, MANOID - afterparty) rozmawiamy z Maciejem Rantem i Krzysztofem Sienkiewiczem z BOK-u.Jazzowe, rockowe covery disco polo !pod powierzchnią!

Jakie znacie disco-polowe covery jazzowe, rockowe, może techno, może funkowe? :)

Z jakiej potrzeby one powstają? Docenienia, obśmiania, "uszlachetniania" pierwowzoru?

Jest wiec CeZik, beatboxer Dharni, kwartet smyczkowy grający d-p w Sali Kongresowej, jazzowy wykon "Oczu zielonych" podczas gali Podlaskiej Marki Roku z inspiracji Krzysztofa...O roli basu w muzyce !pod powierzchnią!

Jakie znacie utwory, w których szczególną rolę odgrywa bas?

Czy to nie jest najbardziej niedoceniony instrument w zespole? Czy wiemy co daje całej kompozycji ta najniższa część harmonii? Jak źle poprowadzony bas może zepsuć utwór?

Nie zapominając o tym, że bas to też najniższy głos męski, lewa strona klawiatury fortepianu i klawesynu oraz guziki...

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok