Podsumowanie muzyki na świecie 2018

10 stycznia 2019

Łukasz Komła (serwis nowamuzyka.pl) gość programu !pod powierzchnią! 9.01.2019 r.
Łukasz Komła (serwis nowamuzyka.pl) gość programu !pod powierzchnią! 9.01.2019 r.

9.01.2019 Podsumowanie muzyki na świecie 2018 Łukasz Komła/ Nowamuzyka.pl !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Podsumowanie muzyki na świecie 2018

Z Łukaszem Komłą z serwisu  Nowamuzyka.pl podsumowujemy miniony rok na światowej scenie muzycznej

Bardzom ciekaw czy nie będziemy znać 80%, 90% z tego, co w swoim podsumowaniu 2018 r. w muzyce na świecie przygotował Łukasz Komła z Nowamuzyka.pl :)


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Francis Tuan !pod powierzchnią!

Z wykształcenia polonista, śpiewa po angielsku, a jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Francis Tuan, czyli Fryderyk Nguyen opowie m.in. o Halfway Festivalu, o poezji Williama Blake'a, E.E. Cummingsa i zagra nam Abbe i polską kolędę na dan tiba - instrumencie wietnamskim :)
fot. M.HellerOiFPnewspaperflyhunting !pod powierzchnią!

Poświęcają swoje płyty ginącym Bojarom (dom, który pojawił się na okładce jednej z EP-ek już nie istnieje), „Solaris” czy innym „Wasteland”om i „Time lost”om. O tym całym muzycznym zawrocie głowy (też album „Vertigo”) z białostockim zespołem newspaperflyhunting porozmawiamy !pod powierzchnią! Foto: Jacek BezubikOla Bilińska !pod powierzchnią!

Baśnie, mity, podświadomość i pogranicze polsko-litewskie to słowa-klucze do płyty Šulinys // Studnia autorstwa Oli Bilińskiej (i jej zespołu Babadag), która od niedawna mieszka na Suwalszczyźnie. Kilka dni temu ukazała się też płyta Kucz/Bilińska. Dziś więc !pod powierzchnią! wielopostaciowa Bilińska: Libelid z miłosnymi piosenkami z Polski i Kresów Wschodnich, jej...Starsabout akustycznie live i punk-rockowy Drah !pod powierzchnią!

Podobno rock, w przeciwieństwie do hip hopu, nie buduje już dziś wspólnoty, nie emocjonuje jak kiedyś, nie prowokuje dyskusji (w rankingu popularności tylko 10% nastolatków wybiera rock – dane NCKu). Porozmawiamy sobie o tym po 20:00 z białostockim Starsabout, który zagra akustycznie live kilka utworów!, a po 21:00 z punk rockowym Drahem z Suwałk, który w piątek (15.03)...Festiwal ¿Underground/Independent? 2019 !pod powierzchnią!

On wie co wrze i kipi w undergroundzie :) Dlatego opowie nam !pod powierzchnią! Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury i 19. Festiwal ¿Underground/Independent?!Cira i Pocztówki z Miasta B. oraz koncert pamięci Darka Sołtysiuka (Święci, Mental, Anga, Skandal, Vader)

Jesteś szałaput, nie uleczy cię szeptucha, jak nie rozumiesz idi w kibini mater ;)
Cirson Michał Ciruk jak nikt potrafi dowartościować te nasze podlaskie pogwarki.
U Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu" smak magdalenki wywołuje falę wspomnień z dawnych lat, z kolei Cira je suto... Białystok - swoją magdalenkę ;) i oprowadza nas po mieście, którego już...
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok