Radio Białystok | Muzyczne | !pod powierzchnią! | Grupa Wokalna OT!Głosy, która śpiewa w ZPiT "Kurpie Zielone" !pod powierzchnią!
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Ludowe pieśni Podlasia, Kurpiowszczyzny i Suwalszczyzny "Mój wianeczku", "Oj Kalina", "Oj zakuła zegzela" czy "Pada Deżdżyk" w dialektach lokalnych potraktowane bitem i muzyką elektroniczną? Swoją próbę wymiksowania tych dwóch światów podejmuje Grupa Wokalna OT!Głosy, która śpiewa w ZPiT "Kurpie Zielone". W maju premiera płyty „Z tamtej strony jeziora” (w aranżacjach Marta Szałkiewicz), która będzie podsumowaniem ponad 5-letniej działalności zespołu. Rozmawiamy o niej z artystami.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz