II edycja Festiwalu Literackiego "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie"

9 lutego 2018

Spotkanie z Anną Kamińską, Festiwal "Autorzy i Książki" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Spotkanie z Anną Kamińską, Festiwal "Autorzy i Książki" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Festiwal "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie" i Sejmik Poetycki - relacja Doroty Sokołowskiej

Wystawa "Granie słów" w Książnicy Podlaskiej - relacja Doroty Sokołowskiej

II edycja Festiwalu Literackiego "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie" - relacja Doroty Sokołowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Były warsztaty, wystawy, Sejmik Poetycki i niezwykli goście, a wśród nich autorzy nominowani do tegorocznej Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Pierwszy dzień festiwalu, w znacznej mierze poświęcony był najmłodszym czytelnikom. Drugi zaś rozpoczął się wernisażem wystawy, a w Galerii Parter można też było obejrzeć wystawę książek, wydanych w 2017 roku w województwie podlaskim oraz publikacje autorów związanych z Podlasiem.

Spotkania autorskie

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sobotnie spotkania autorskie. Ornitolog, podróżnik i autor wielu książek o zwierzętach, Andrzej Kruszewicz opowiedział o swojej najnowszej publikacji "Hipokryzja", w której porusza temat traktowania zwierząt.

O fenomenie Białowieży i silnych kobietach mówiła Anna Kamińska, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego.

Festiwal zakończyło spotkanie z dziennikarzem, publicystą, autorem kilkunastu książek Szymonem Hołownią, który opowiedział o początkach swojej pisarskiej kariery i kondycji Kościoła.

Sejmik Poetycki – panel dyskusyjny poetów z Podlasia

Nowością tegorocznej edycji festiwalu był Sejmik Poetycki - panel dyskusyjny z udziałem kilkudziesięciu poetów z Podlasia, poprowadził literaturoznawca prof. Dariusz Kulesza. Uczestnicy spotkania próbowali m. in. znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki jest stan poezji w naszym mieście i regionie.  A uczestnicy chętnie brali udział w dyskusji - głos zabrało wielu poetów z regionu. 

Festiwal "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie" powoli wpisuje się w kalendarz literackich imprez Białegostoku, prezentując literacko–wydawniczą mapę Podlasia i promując lokalną literaturę. W ciągu dwóch dni Książnicę odwiedziło blisko tysiąc osób. Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Koniec jest bliski, wszystko spłonie" - wystawa Grzegorza Janoszki w białostockiej Kwestii Czasu

Zastanawiające są rzeczy i miejsca pozostawione same sobie, pozbawione tego, co, jak sądziliśmy, nadawało im sens i status - ludzkiej opieki.Anna Moniuszko o koncertach muzyki dawnej w nowym roku

Czy uda się zrealizować wszystkie zaplanowane koncerty muzyki dawnej? Ile udało się pozyskać pieniędzy od miasta i jakie koncerty dojdą do skutku?Izabela Chaniewska o wychowaniu dziecka bez stereotypów

Projekt wychowania dziecka bez stereotypów proponuje Galeria Arsenał. W środę (16.01) od 17:00 zaplanowano dwugodzinny panel dyskusyjny, spotkanie z artystami z Teatru Dramatycznego i rozmowę na temat stereotypów.Muzeum Podlaskie obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia

Przy okazji jubileuszu Dorota Sokołowska wybrała się do dyrektora Andrzeja Lechowskiego, żeby zobaczyć jak wygląda uśmiechnięty ratusz od środka i co się w nim kryje.Książnica Podlaska nagrodzi najaktywniejszych czytelników

Więcej nowych czytelników i wypożyczeń książek zanotowała w ubiegłym roku Książnica Podlaska. Noworoczna gala operetkowa w OiFP i jubileusz 45-lecia pracy twórczej Michała Skiepki

W piątek, 11 stycznia w sali koncertowej przy ulicy Podleśnej usłyszeliśmy najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek w wykonaniu znakomitej sopranistki Edyty Piaseckiej, tenora Adama Sobierajskiego oraz obchodzącego jubileusz pracy artystycznej tenora Michała Skiepko. Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpiła pod kierownictwem maestro Mirosława Jacka Błaszczyka.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok