Halfway Festiwal w Białymstoku po raz 9. - zapadła decyzja o organizacji festiwalu

19 stycznia 2020

Halfway Festiwal, fot. Monika Kalicka
Halfway Festiwal, fot. Monika Kalicka

Halfway Festiwal w Białymstoku po raz 9. - zapadła decyzja o organizacji festiwalu - relacja Adama Klimiuka

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dzięki dofinansowaniu z budżetu Białegostoku festiwal się odbędzie, choć będzie w nieco okrojonej formie - mówi Ilona Karpiuk z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Bardzo się cieszymy, że festiwal dojdzie do skutku. Tym bardziej, że zabrnęliśmy tak daleko. Za nami osiem naprawdę udanych edycji. W związku z tym, dysponujemy nieco mniejszym budżetem niż dotychczas, to z pewnością nie wpłynie na to, co zaprezentujemy widzom, ale wpłynie na długość trwania festiwalu, ponieważ najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-27 czerwca. Skracamy festiwal o jeden dzień - mówi Ilona Karpiuk z OiFP.

Halfway Festiwal jest wśród pięciu kluczowych imprez dotowanych przez miasto - mówi wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki.

Jako miasto nie ingerujemy w repertuar festiwalu. Dobrze, że Halfway odbywa się w Białymstoku. Jest to już swego rodzaju marka, która przyciąga odbiorcę. Będziemy rekomendowali, by ta impreza była finansowana przez miasto Białystok - zaznacza Rafał Rudnicki.

Halfway Festiwal prezentuje muzykę songwriterską, folkową i alternatywną. Organizowane są też spotkania z pisarzami, pokazy filmów, wystawy fotograficzne i dyskusje o sztuce.Przeczytaj, zanim skomentujesz

Wystawa "Wiśnie" w Galerii Arsenał

Dwie bardzo różne, ale jednak spójne kolekcje można oglądać w białostockiej Galerii Arsenał - krytycy piszą, że pokazują "Zmysłową stronę życia, delikatność i twardość, słodycz i cierpkość w jednym". W budynku przy ul. Mickiewicza 2 można oglądać prace ponad 30 artystów z Polski i zagranicy, kolekcjonowane od kilkunastu lat przez Galerię Arsenał. Zderzono...Fotograf Magdalena Sobczak podróżuje po Podlasiu - powstał projekt "Polska moje podwórko"

"Mam na imię Magdalena, jestem fotografem i zbieram historie bez retuszu" - tak mówi autorka projektu "Polska moje podwórko". Czego Magdalena Sobczak - ta młoda dziewczyna z Wielkopolski szuka na podlaskich wsiach?Koncerty z cyklu "Muzyka w Starym Kościele"

To propozycja kameralnych wieczorów muzycznych adresowana do środowiska akademickiego, ale też do wszystkich mieszkańców Białegostoku.Nocne Warsztaty Fotograficzne pod okiem Michała Hellera

Fotografowanie po nocy, w galerii i w dodatku z małą ilością światła - takie zadanie stanęło przed uczestnikami pierwszych Nocnych Warsztatów Fotograficznych prowadzonych pod okiem Michała Hellera."Wizna” - najnowsza książka Jacka Komudy

Tydzień temu obchodziliśmy rocznicę obrony Wizny – czyli bitwy, którą określa się mianem Polskich Termopili.Będzie można poznać kulisy odbudowy Pałacu Branickich - spacer edukacyjny w Białymstoku

Kulisy odbudowy Pałacu Branickich i to, jak pod koniec lat czterdziestych rodziła się myśl o akademii medycznej, wygląd sal wykładowych i kulisy pracy na uczelni - to wszystko można będzie w niedzielę (20.09) poznać w samo południe podczas spaceru edukacyjnego w Białymstoku.Nasza radiowa koleżanka Miłka Malzahn doceniona w konkursie "Witkacy pod strzechy"

Dziennikarka Polskiego Radia Białystok, prowadząca m.in. audycje "Strefa Dobrego Chilloutu" i "Pod księżycem", została doceniona za eksperymentalną audycję.Zakończyły się przesłuchania konkursowe Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2020"

Starożytne monodie, kompozycje klasyków oraz utwory współczesnych kompozytorów można było usłyszeć podczas konkursowej cześć 39. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2020".Znamy laureatów Międzynarodowego Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej"

Chóry z Polski i z zagranicy nagrodzono w kończącym się w sobotę (19.09) Międzynarodowym Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" w Hajnówce.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kino "Świerkowa 1"!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok