Widowisko "Przystanek Broadway” z okazji jubileuszu Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku

22 lutego 2020

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

Widowisko "Przystanek Broadway” z okazji jubileuszu Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Ta szkoła kształci przyszłych aktorów scen muzycznych w specjalności wokalno-aktorskiej już od dziesięciu lat. Studenci poznają tajniki  sztuki musicalowej, estradowej i operowej pod okiem białostockich  wokalistów, aktorów, tancerzy, choreografów i reżyserów.

Studium Wokalno-Aktorskie w Białymstoku wykształciło ponad 60 absolwentów, zrealizowało - kilkaset wydarzeń artystycznych. Wychowankowie szkoły odnoszą sukcesy na scenach teatrów muzycznych w Polsce. Uczestniczą w  konkursach i festiwalach. 

W sobotę (22.02) studenci, absolwenci i wykładowcy chcą wspólnie świętować 10. urodziny "szkoły talentów”. Zobaczymy na scenie Kina Forum widowisko "Przystanek Broadway". Początek o 18:00.Andrzej Lechowski o obrazach o zarazie

Z Andrzejem Lechowskim rozmawia Dorota Sokołowska.Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku odwołane

Mimo, że w mieście wiszą banery i plakaty, reklamujące największą literacką imprezę czyli festiwal i targi książki - już wiemy, że autorzy i czytelnicy nie spotkają się w początku kwietnia.Czy poeta ma dziś jakieś powinności wobec społeczeństwa?

Gdy Polska była pod zaborami - poezja - miała przede wszystkim podtrzymywać narodowego ducha, zachęcać do walki i dodawać otuchy. Dziś czasy są inne, ale pytamy czy poeci mają teraz jakieś powinności wobec społeczeństwa?Pozamykane teatry, kina, muzea, galerie, sale koncertowe - jak radzą sobie artyści?

Wielu z nas chcąc doświadczyć kultury sięga po wirtualne propozycje, a co z tymi którzy żyją z "kultury"?Księgarnie się zmieniają - czy ich istnienie ma sens w dobie internetu?

Żyjemy koronawirusem, ale przecież życie toczyło się i toczy dalej. Czy zauważyliście, że powolutku zmienia się świat księgarni, które dobrze znamy od lat?Światowy Dzień Lalkarstwa - BTL proponuje spektakle online

Zwykle był to czas otwartych drzwi w Białostockim Teatrze Lalek. W sobotę (21.03) obchodzony jest Światowy Dzień Lalkarstwa. Z uwagi na czas kwarantanny - świętowanie przeniosło się do świata wirtualnego.Zobaczone / grafiki Barbary Narębskiej-Dębskiej do zobaczenia przez okno

Pomysł na prezentację prac z najnowszej wystawy (bez udziału publiczności) ma białostocka Galeria Sleńdzińskich.

Sytuacja kultury w czasie stanu zagrożenia epidemicznego

Jak radzą sobie instytucje kultury w czasie stanu zagrożenia epidemicznego?
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok