W poniedziałek (30.11) ukaże się pierwsza antologia, która dokumentuje historię sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W poniedziałek (30.11) ukaże się pierwsza antologia, która dokumentuje historię sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce. W tej 700 stronicowej-książce "30 lat polskiej sceny techno" pełnej diagnoz, definicji, wspomnień i fotografii znajdziemy też tekst DJ-a, dyrektora białostockiego festiwalu Up To Date Jędrzeja Dondziły na temat ewolucji techno i muzyki elektronicznej w Białymstoku i na Podlasiu.
Czy techno-ziarno szybko kiełkuje tutaj, czy spada jednak na wyjałowioną glebę? Z Jędrzejem Dondziłą rozmawia Andrzej Bajguz.
W środę (2.12) po 20:00 w audycji "Pod powierzchnią" w Polskim Radiu Białystok będzie godzinna rozmowa na temat książki "30 lat polskiej sceny techno". Udział wezmą DJ-e i organizatorzy imprez techno w naszym kraju.
Najnowsza powieść białostockiej autorki
To już kolejna książka, w której białostocka autorka pisze o kobiecie. Dlaczego?
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
To, co możemy oglądać w Virturamie to efekt jego pracy przez ostatnie prawie 30 lat. Piotr Jaxa jeździł po całym świecie i fotografował największych operatorów filmowych, szpicę, która kręciła filmy, na których wszyscy się wychowaliśmy.
Monika Romanowska o tym, jak na kulturalnej mapie Polski wypada Białystok i Podlasie.
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin białostockiego artysty – malarza Antoniego Szymaniuka, jednego z ważniejszych twórców działających w środowisku artystycznym naszego miasta II połowy XX w. W związku z tym Muzeum Podlaskie w Białymstoku planuje przypomnieć bogaty dorobek twórczy artysty.
To utrzymana w konwencji absurdu wciąż aktualna opowieść o bezradności człowieka, który walczy o przetrwanie. Białostocki Teatr Lalek sięgnął po tekst Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu".
Dorota Sokołowska rozmawia z Weroniką Grozdew-Kołacińską o tym, co się widzi z oddalenia, czym nasycone jest Podlasie, w czym dostrzega się mistycyzm.
Jedna z najciekawszych scen teatralnych - supraski Wierszalin wkroczył w 30-lecie swego istnienia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz