Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Cicho, cichutko" - nowa książka Ignacego Karpowicza
Czy Ignacy Karpowicz znowu zaprasza nas do swoistej gry, w której nic nie jest takie, jakie się może wydawać?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"Bardzo osobista książka. Pierwsza część książki niezwykle hermetyczna, dostępna tylko dla osób towarzyszących umieraniu Michała. Druga część jest już dostępna dla zwykłego czytelnika. Inaczej napisana, inne tempo, rytm, mniej pulsujących nerwów" - napisała jedna z czytelniczek najnowszej powieści Ignacego Karpowicza.
Swoją książkę zadedykował przyjacielowi, który nosi takie samo imię jak bohater książki. Narrator nazywany jest Pisarczykiem.
Czy Ignacy Karpowicz znowu zaprasza nas do swoistej gry, w której nic nie jest takie, jakie się może wydawać?
Z autorem rozmawiała Dorota Sokołowska.
Byłem dotąd przekonany, że filmy kostiumowe niczym już nie mogą mnie zaskoczyć. Jako wielbiciel niezapomnianej, ponadczasowej ekranizacji “Niebezpiecznych związków” Pierra de Laclosa z nieufnością podchodziłem do każdej kolejnej produkcji, pokazującej skomplikowane życie królów, magnatów i możnych.
Jak zrobić wiatr we włosach animowanej postaci? Ile kawy potrzeba, żeby namalować na papierze (wysypać raczej) wilka? Dlaczego zwierzęta mają wycinane portrety na złotym tle? Odpowiedzi można znaleźć w Galerii Sleńdzińskich przy Legionowej, gdzie pokazuje swoje prace Agnieszka Waszczeniuk.
Teatry, opery, filharmonie, orkiestry, muzea… a od pierwszego stycznia przyszłego roku w tym gronie także Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję, by do listy kilkudziesięciu współprowadzonych przez resort instytucji włączyć także łomżyńską scenę.
Pretekst do wspomnień lub opowiedzenia historii na nowo, już z perspektywy współczesności - tak można określić wystawę zdjęć Bogusława Floriana Skoka w Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku.
Białystok ma swojego Augustisa, a Kleszczele Jerzego Kostkę. W sobotę odbyło się spotkanie poświęcone biografii fotografa tego miasta z południa regionu.
Teatr Wierszalin wiezie Mickiewicza do Tokio.
"Jednym z ważnych aspektów publicznego wykonywania piosenek ludowych jest udział publiczności, a ta ballada doskonale się nadaje do wspólnego śpiewania. Więc gdyby ktoś z państwa chciał zaśpiewać ją razem ze mną, byłbym wdzięczny, gdyby wstał i w tej chwili... wyszedł". To przykład stylu amerykańskiego muzyka, autora tekstów, satyryka i matematyka Toma Lehrera -...
Eugeniusz Kazimirowski to nieco zapomniany malarz, który tworzył niezwykłe dzieła sztuki. Jego życie i twórczość są tematem książki "Odkrywając Eugeniusza Kazimirowskiego. Prace artysty w zbiorach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku” autorstwa ks. Piotra Szwedy.
Białostocka Jesień z Bluesem to nie tylko koncerty czy spotkania towarzyskie. To także spotkania z artystami twarzą w twarz.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz