Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Piękne pomimo wszystko" - wystawa fotografii niepełnosprawnych kobiet
Kilka kobiet z protezami nóg wzięło udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, której zwieńczeniem jest otwarta w Sokółce wystawa "Piękne pomimo wszystko". Chciały pokazać, że mimo niepełnosprawności, można cieszyć się życiem.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To zwieńczenie projektu rozpoczętego rok temu. Inicjatywa polegała na przygotowaniu profesjonalnej sesji zdjęciowej dla kobiet po amputacji. Na zdjęciach można zobaczyć Renatę, Katarzynę i Joannę - kobiety, które mimo braku kończyny pokazują, że wciąż można cieszyć się życiem i w pełni korzystać z jego uroków.
- Wpadłyśmy na taki pomysł, aby zrobić taką fajną sesję fotograficzną, aby pokazać kobiety niepełnosprawne, aby dotrzeć do innych takich osób, żeby wyciągnąć ich z domu. Żeby te osoby nie wstydziły się tego, że są troszeczkę inne pod względem wizualnym. Chciałyśmy to uwiecznić przede wszystkim na zdjęciach, bo to widać na zdjęciach. Zawsze człowiek jest takim wzrokowcem, pierwszy w oczy rzuca się jego wygląd. Chciałyśmy pokazać, że okres po amputacji to nie koniec życia. To nie jest powód do tego, aby zamykać się w domu, nie wychodzić do ludzi, nie pracować. Dzięki temu projektowi udało nam się już kilka osób wyciągnąć z domowych kątów - mówi organizatorka wystawy i jedna z modelek Joanna Raczkowska.
Wystawę "Piękne pomimo wszystko" można oglądać w sokólskim klubie "Senior+", do końca stycznia.
"Kurs tańca" - reportaż Alicji Pietruczuk
Bohaterami serialu są członkowie zamożnej rodziny. Ich codzienność do pewnego momentu nie różni się od naszej. Do chwili, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika żona i matka dwojga dzieci, a jej mąż odbiera telefon, w którym ktoś wyjaśnia, że kobieta została porwana.
„Muzyka grała, a strojni trefnisie fikali kozły ku radości rozbawionych biesiadników.” Ten cytat z "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego jest mottem wystawy Przemysława PRAKTISa Sieńki w Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku.
Wsparcie edukacji artystycznej nie tylko odbiorców, ale i samych twórców czy pomysł biennale sztuk plastycznych - to tylko część z postulatów, które pojawiły się podczas 1. edycji "Białostockiej Kawiarenki Artystycznej ".
Przed nami jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Białymstoku, okazja do spotkań ludzi sztuki nie tylko z Polski.
W swoim życiu robiła wiele - pisała wiersze, fotografowała, była aktywną dziennikarką i krytykiem zdarzeń kulturalnych.
„Koncerty na głos i obraz” to cykl muzycznych spotkań przygotowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku i białostocką Filię Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
„Parking” z setek furmanek, stara studzienka i rzeczka przez którą przepychają ludzie samochód. Te i inne zdjęcia ukazujące klimat i atmosferę dawnej Grabarki możemy zobaczyć na wyjątkowej wystawie Jana Słodowskiego „Święta Góra Grabarka”.
Premierę widowiska muzycznego na podstawie oratorium "Quo Vadis" Feliksa Nowowiejskiego przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska. Premiera w najbliższy piątek (27.05).
Od poniedziałku do czwartku w Operze i Filharmonii Podlaskiej publiczność mogła śledzić rywalizację najlepszych w kraju adeptów sztuki dyrygowania.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz