Winyle, meble, naczynia i obrazy. Między innymi te rzeczy dało się kupić na wyprzedaży w Gramoffonie w tym miesiącu. Była to również ostatnia okazja, żeby pobyć w tym miejscu. Z początkiem nowego roku, GramOffOn znika z mapy Białegostoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kawiarnio-restauracja istniała tu od 10 lat i trzykrotnie zmieniała swoje miejsce. Dało się tam zjeść wegański posiłek i przyjść na niezależne wydarzenie kulturalne. Ostatni bastion tego miejsca przypadł na stary budynek partii przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w podziemiach Uniwersytetu w Białymstoku. Tam też starzy bywalcy Gramoffonu przyszli na wyprzedaż mebli i przedmiotów, które zdobiły wnętrze lokalu.
- Właściciele prowadzili to na Piotrkowskiej. Po 8 latach przenieśli się na Sienkiewicza. Tam zaczęłam pracować z siostrą. Po 2 latach właściciele postanowili sprzedać markę. Zdecydowałyśmy się na to z siostrą - opowiada jedna z właścicielek lokalu Ula Snarska.
Nic tak nie elektryzuje Amerykanów jak pościg za mordercą uciekającym na autostradzie albo relacja na żywo ze strzelaniny w centrum miasta. Ale jest jeszcze coś, co obywatele USA uwielbiają i co fascynuje (o dziwo!) widzów na całym świecie: to nakręcone na podstawie nagrań policyjnych i wywiadów dziennikarskich seriale dokumentalne o zbrodniach popełnianych nie przez zawodowych...
Sebastian Kochaniec omawia obraz Olgi Boznańskiej " Portret Paryżanki", który został wybrany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku Zabytkiem Miesiąca (wrzesień 2024).
To historia o miłości oparta o lokalne nazewnictwo i stereotypy.
Lalki, przedmioty, materiały, maski (w przeciwieństwie do żywych aktorów) wyposażone są w różnego rodzaju supermoce: zmieniają kształty, latają, zieją ogniem, wstrzymują oddech na długie godziny, wywołują w obserwatorze iluzję życia. Środki wyrazu teatru ożywionej formy odważyły twórców związanych z Grupą Coincidentia do zmierzenia się z osadzonymi w popkulturze...
- Bug to bardzo nieprzystępna rzeka - dlatego ją lubię - mówi autor książki o Bugu Maciej Cmoch.
Na zaproszenie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku - twórcy związani z Akademią Teatralną w Białymstoku - w ramach Światowego Dnia Sybiraka i 85. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę oraz 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino stworzyli muzyczne widowisko "Sztambuch syberyjski - exodus”.
Dwa Światy to podróż po zakamarkach ludzkiej percepcji. Ta unikalna ekspozycja fotograficzna, prezentowana w Galerii Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku prezentuje czarno-białe i kolorowe zdjęcia twórczej grupy FOTOspółdzielnia.
"Kordian” Juliusza Słowackiego wybrzmiał w Operze i Filharmonii Podlaskiej w nowy sposób - bo obok romantycznej treści mogliśmy w widowisku usłyszeć także podlaski śpiew i muzykę na żywo.
zastępca prezydenta Białegostoku
Prowadzący:
Andrzej Bajguz