Wystawa „Na krawędzi” w Galerii Sleńdzińskich

15.09.2024, 17:47, akt. 17:54

Można odnieść podobne wrażenie, gdy patrzymy na ogromne prace Anny Panek, zawieszone w oknach i w samej galerii. Przywołują pola kolorowych kwiatów albo miłe obrazy z dzieciństwa u babci, gdy rozwieszała kolorową pościel na sznurach.


Wystawa Anny Panek „Na krawędzi”, fot. Dorota Sokołowska
Wystawa Anny Panek „Na krawędzi”, fot. Dorota Sokołowska


0:00
0:00
W Galerii Sleńdzińskich, za przepierzeniem, z artystką Anną Panek i kuratorką Agnieszką Rayzacher - rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Trudno dać sobie radę z pięknem w niepięknym czasie - mówi autorka najnowszych prac pokazywanych w Galerii Sleńdzińskich przy Legionowej - Anna Panek. -  A jednak kiedy budzi mnie szelest późnego lata, kiedy patrzę na góry, liść, potok i kamień, myślę: piękne.


Można odnieść podobne wrażenie, gdy patrzymy na jej ogromne prace, zawieszone w oknach i w samej galerii. Przywołują pola kolorowych kwiatów albo miłe obrazy z dzieciństwa u babci, gdy rozwieszała kolorową pościel na sznurach. 

Wystawa „Na krawędzi” to próba znalezienia równowagi. Praca z krawędzią/szwem staje się metaforą balansowania w codzienności, życia między pokojem a wojną, pięknem a brzydotą, intensywnością przyrody a jej wymieraniem. 


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Muzeum Wołkowa zaprasza na pierwszą wystawę


Na przestrzeni wieków było źródłem inspiracji, mapą podróżników, przedmiotem badań naukowych i symbolem duchowych poszukiwań. Niebu poświęcona jest najnowsza (i pierwsza) wystawa w Muzeum Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej.



Wystawa prac Wiesława Jurkowskiego


Wystawa nestora białostockiego środowiska artystycznego Wiesława Jurkowskiego towarzyszyło inauguracji nowego roku akademickiego Akademii Teatralnej.



Cyklarium Słoboda - nowe miejsce na mapie miasta


Czasami to przestrzeń sama upomina się o obecność człowieka, zwłaszcza że dawno temu na terenie Kampusu największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce tu właśnie była wieś. Teraz jest Cyklarium Słoboda - od nazwy wsi.



Urszula Kozioł z nagrodą Nike


„Jeśli ktoś łaknie słów, a drugi człowiek ma w sobie coś, co mogłoby tę potrzebę zaspokoić, nie zjada tych słów, nie chowa ich w sobie, tylko dzieli się” – tak pięknie sprecyzowała, czym jest literatura Urszula Kozioł, laureatka Tegorocznej Nagrody Literackiej Nike.



Gaudeamus studentów Uniwersytetu Muzycznego


Prawie 140 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Uroczyste "Gaudeamus" zabrzmiało w murach uczelni przy Kawaleryjskiej już po raz 50.



Miłka Malzahn m.in. o polskim kandydacie do Oscara


W cotygodniowym felietonie filmowym: do kultu młodości w "Substancji" do "Pod wulkanem".



"Z dziejów Starosielc" - książka na 150-lecie


"Z dziejów Starosielc" to publikacja z okazji 150-lecia tej dzielnicy. Miejsca na mapie Białegostoku wyjątkowego, bo z własną historią i podkreślającego swą odrębność.



"Moc bibliotek!" podczas Nocy bibliotek


To była 10. jubileuszowa edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Włączyło się w nią półtora tysiąca placówek w całej Polsce. Celem akcji jest ukazanie mocy literatury i siły lokalnej społeczności.



"Filmowe Podlasie Atakuje!". Złoty Golf przyznany za "Taniec w narożniku"


Złoty Golf, czyli Nagrodę Publiczności oraz 2 tys. złotych w ramach tegorocznej, 21. edycji akcji "Filmowe Podlasie Atakuje!" zdobył film "Taniec w narożniku" w reżyserii Jana Bujnowskiego.
W tym roku statuetka Złoty Golf 2024 to zaprojektowany przez Ulę Piskurewicz specjalny pamiątkowy talerz.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



La Venders - koncert live w Polskim Radiu Białystok

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok