Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Świnoujście to kurort, który słynie z różnorodnych atrakcji. Można odwiedzić kopalnię bursztynu, jeździć czołgiem czy oglądać panoramę z najwyższej ceglanej latarni na świecie. Do centrum wjeżdża się najdłuższym podwodnym tunelem w kraju.
Morza szum, ptaków śpiew, gdzie najpiękniejsza plaża jest?
W Świnoujściu! Tu nam się bardzo podoba. Co najbardziej urzekło? Chyba najbardziej plaża, że jest szeroka i długa. - Jesteśmy bardzo zadowoleni w Świnoujściu i ta plaża jest po prostu przepiękna. - Jest bardzo fajnie, jestem bardzo zadowolona i przyjeżdżam tu już od 10 lat - to głosy turystów.
Nie dość, że plaża jest piękna i czysta, to już po raz 21. zdobyła międzynarodowe wyróżnienie, jakim jest "błękitna flaga". Jest się czym pochwalić, co też robi Joanna Agatowska, prezydent Świnoujścia.
Świnoujście to wyjątkowe miasto położone na 44 wyspach, które oferuje bardzo dużo atrakcji dla każdego, kto do nas przyjedzie - mówi Agatowska.
Kiedy już wypoczniemy na tej wspaniałej plaży i ukoimy nasze zmęczone ciało, możemy przejść do zwiedzania Świnoujścia. A czegoż innego, by nie zwiedzać, jak właśnie świnoujskie fortyfikacje i oczywiście latarnię morską. Ale jak to w Świnoujściu, żeby dostać się do tych zabytków, konieczny jest rejs.
Tuż przy morskiej latarni na wyspie Wolin leży Fort Gerharda, a formułę jego zwiedzania można nazwać co najmniej nietuzinkową. Mamy szkolenie wojskowe. Nie ma zwiedzania, nie ma turystów, są tylko i wyłącznie kandydaci na kadetów i usłyszymy finał tego szkolenia, który musi zakończyć się oczywiście wystrzałem armatnim. Fort powstał w XIX wieku, jest największym z fortów Twierdzy Świnoujście i najlepiej zachowanym tego rodzaju fortem pruskim w Europie. Miejscem, gdzie historia cały czas żyje. Jest pruski komendant, są pruscy żołnierze i jest to, co najważniejsze, czyli jest po prostu przygoda - mówi Piotr Piwowarczyk z Muzeum Obrony Wybrzeża.
Jeśli przestraszymy się tych wszystkich strzałów, to możemy uciec na latarnię morską. Na 64-metrową wieżę. Ile może być tu stopni?
Ja wiem, że jest 308. Warto taki widok Świnoujścia z góry zobaczyć, jest bardzo piękny - przyznają turyści.
Wejście na ten zabytek to nie tylko wyzwanie dla wytrwałych, ale prawdziwy zaszczyt, bo o świnoujskiej latarni morskiej mówi się, że jest nazywana "królową jasności".
Jest jedną z tych latarni, które mają najbardziej niebanalną architekturę, ale przede wszystkim to najwyższa ceglana latarnia morska na świecie - podkreśla Piwowarczyk.
Serce niejednego turysty może skraść Fort Anioła z różanym ogrodem na dachu i widokiem na marinę, do której wpływają jachty z całej Europy. O zabytku opowiada Krystian Kośmider, opiekun fortu.
Fort to nie tylko historia, jest to również kawiarnia, jest to piękna galeria sztuki, ale mamy także część rozrywkową. Mamy przejażdżki mini czołgiem, poszukiwanie bursztynu, a także salę, gdzie eksponaty można chwytać, przymierzać, robić zdjęcia i zamienić się w prawdziwego żołnierza, czy też rycerza - zauważa Kośmider.
A że lato się zaczęło, to trudno nie wspomnieć o tym, że temperatura wody na plaży w Świnoujściu dochodzi nawet do 26 stopni Celsjusza. Żeby to sprawdzić na własnej skórze, do Świnoujścia można dojechać drogą krajową S3, a od trzech lat do centrum miasta wjeżdża się przez najdłuższy podwodny tunel.
Podczas "Podróżowania z Radiem" odwiedzamy województwo świętokrzyskie. Jest tam malowniczy region Ponidzie - nazywany polską Toskanią.
Góra Świętej Anny i Jezioro Turawskie - dwa wyjątkowe miejsca, dwa różne krajobrazy i jedna pełna wrażeń podróż.
Zamek Książ to perła Dolnego Śląska i jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Europie.
Podczas "Podróżowania z Radiem" wyjeżdżamy do województwa warmińsko-mazurskiego.
Podczas "Podróżowania z Radiem" wyjeżdżamy tym razem do Zamościa.
W cyklu "Podrózowanie z Radiem" odwiedzamy Międzyrzecz w województwie lubuskim.
Zapraszamy do województwa świętokrzyskiego. Tylko tu odnajdziecie najstarsze góry w Europie! I choć nie są najwyższe, to ich zdobycie dostarczy każdemu niezapomnianych wrażeń.
W kolejnym odcinku cyklu Podróżowanie z radiem zatrzymujemy się w Chochołowie - wyjątkowej wsi z żywą tradycją, pięknymi krajobrazami i fantastycznymi trasami rowerowymi.
Stargardzka Kolegiata to unikatowy zabytek na Pomorzu Zachodnim i w całej Polsce. Gotycka, ceglana, trzynawowej bazylika robi olbrzymie wrażenie zarówno zewnątrz, jak i w środku, gdzie dominują biel i błękit.