Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Rozpoczął się nowy rok akademicki. We wrześniu rozmawialiśmy ze studentką filologii koreańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Joanną Chomczuk, która opowiadała o nauce na tym kierunku. Teraz opowiada o tym, czym białoruscy studenci mogą zajmować się w wolnym czasie w stolicy Wielkopolski.
W drugiej części programu – spotkanie z mistrzem ceramiki Iwanem Daszkou. Uznany białoruski twórca ludowy pokazuje, jak zrobić z gliny okarynę i inne dawne instrumenty muzyczne.
Zaprasza Rafał Androsiuk
Chcą przypomnieć światu o represjach, jakie dotykają obywateli Białorusi.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Dniu Godności. Na Rynku Kościuszki w Białymstoku Białorusini oddali hołd ofiarom reżimu Aleksandra Łukaszenki i przypomnieli o trwającej walce o wolność na Białorusi. W audycji porozmawiamy z uczestnikami akcji.
9 sierpnia przypada szósta rocznica wydarzeń, które rozpoczęły się po wyborach prezydenckich na Białorusi w 2020 roku. Tego dnia Białorusini masowo wyszli na ulice, domagając się uczciwych wyborów, poszanowania praw człowieka oraz demokratycznej przyszłości swojego kraju. W audycji wspominamy wydarzenia z przed 6 lat.
Prawie 120 pierwszoklasistów pójdzie we wrześniu do II Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. O szczegółach rekrutacji mówi dyrektor szkoły Dariusz Musiuk.
W audycji opowiemy również o działalności fundacji "Prytuliaj Mianie" i Koła gospodyń Wiejskich w Toporkach.
Przegrzanie gniazda grozi obumarciem czerwiu, a w ekstremalnych temperaturach nawet stopieniem plastrów. Jak tegoroczne upały znoszą pszczoły i jak pomóc owadom w tym okresie mogą pszczelarze – rozmowa z wieloletnim pszczelarzem ze wsi Przybudki – Włodzimierzem Owłasiukiem.
Już w najbliższą niedzielę ich talent będzie można usłyszeć na żywo podczas XXXII Spasauskich Zapustów. W dzisiejszym wydaniu audycji Pad znakam Pahoni zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi bielskimi wykonawcami.
To niezwykła podróż w czasie. W Bielsku Podlaskim trwają wyjątkowe warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży „Ginące zawody i tradycje ziemi bielskiej”. Uczestnicy uczą się m.in. piec tradycyjny korowaj, lepić garnki oraz tworzyć podlaskie wycinanki. W drugiej części audycji - relacja z "Białoruskiej Tradycji Pełną Gębą" w Dubiczach Osocznych.
Konkursy, koncerty i tańce, a wszystko w rodzinnej atmosferze. Michałowo w sobotę (1.08) bawiło się na Prymackaj Biasiedzie, czyli biesiadzie ze znanym na Podlasiu zespołem Prymaki, który w tym roku świętuje 30-lecie pracy artystycznej.
W audycji: zaproszenie do udziału w XXII ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”, spotkanie z wokalistką i artystką wizualną Anastasią Rydlevską oraz rozmowa o działalności fundacji BYSOL ze Źmicierem Jahorawym.
Plenerowe imprezy związane z białoruską kulturą, wyniki matur, ale również nie mniej ciekawe i ważne wydarzenia lipca. To wszystko w dzisiejszej audycji „Pad znakam Pahoni”, w której podsumowujemy wydarzenia mijającego miesiąca.
Prowadzący:
Rafał Androsiuk