"Jeremiasz" Piotra Nesterowicza

28 września 2018, 07:52

Jeremiasz
Jeremiasz

Akcja powieści toczy się u kresu XIX w., w przeważającej mierze na terenie dzisiejszego województwa podlaskiego. Głównym bohaterem jest tytułowy Jeremiasz – śledczy w III Oddziale Kancelarii Osobistej Jego Cesarskiej Mości. Poznajemy go, gdy przybywa do Supraśla – miasteczka na Podlasiu, w którym w ostatnich tygodniach zamordowanych zostało troje ludzi: fabrykant Jan Jansen, ihumen miejscowego klasztoru Wincenty Kurhanowicz oraz przedsiębiorca Christian Tinius. Wszystkie zabójstwa łączy sposób, w jaki zginęły ofiary – odcięto im głowy. 

Powieść napisał Piotr Nesterowicz, który jest rodzinnie związany z północno-wschodnią Polską. Za powieść "Cudowna" o tzw. cudzie zabłudowskim otrzymał Nagrodę Literacką  im.  Wiesława Kazaneckiego. Tym razem pisze o świecie zagłady i ciemnej stronie natury ludzkiej. Ale przede wszystkim o wielokulturowym Podlasiu, z licznymi nawiązaniami do istniejących tu miejscowości.

Książkę od poniedziałku (01.10) przez dwa tygodnie czytać będzie w Polskim Radiu Białystok Piotr Szekowski. Fragmenty powieści do usłyszenia na naszej antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 22.50.  

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Supraślańska eca-peca" Zenon Gruszewski

Książkę napisał były dyrektor supraskiego Liceum Plastycznego"Inkub" Artur Urbanowicz

Dwie epoki. Dwie historie. Jedna czarownica. Jedna klątwa Jedna wioska – Jodoziory na Suwalszczyźnie.„O życiu ze śmiertelnie poważnym humorem” Krzysztof Szubzda

Jak patrzeć na siebie i innych, aby wyraźniej widzieć i spokojniej żyć."Villas" Iza Michalewicz i Jerzy Danilewicz

W szarych czasach PRL-u Violetta Villas była jak malowany ptak. W latach 60. stała się na dwie dekady jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym."W ogrodach snów" Wojciech Karpiński

Ta książka jest jak drogowskaz, którego coraz częściej nam brakuje."Opowieści białostockie" Arkadiusz Puchalski

Życie mieszkańców Białegostoku u progu odzyskania niepodległości.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok