Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Popularny aktor komediowy, który zagrał rolę prezydenta, a następnie naprawdę nim został. Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, naśladowany przez największych politycznych graczy. Już teraz historia jego życia to fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze jakiś czas temu nikt by go nie podejrzewał: przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji.
Jak wyglądało dzieciństwo prezydenta Ukrainy, jego dom rodzinny oraz relacje z rówieśnikami? W jaki sposób żydowskie pochodzenie wpłynęło na jego dalsze wybory? Co mówią o nim ci, którzy go znali, zanim zyskał sławę? Jak wyglądała jego droga do kariery aktorskiej, a nawet – celebryckiej? Kiedy i dlaczego Zełenski zdecydował się wkroczyć do świata polityki i w jaki sposób zdobył tak ogromne poparcie społeczne? Jakim przywódcą był przed wybuchem wojny? Ale także: jaki jest w życiu prywatnym i czy oliwkowy to naprawdę jego ulubiony kolor? Opowieść o niezwykłej drodze przebytej od studenta prawa, rozśmieszającego cały kraj aktora i kabareciarza, po przywódcę politycznego, z którym liczą się najważniejsi zachodni politycy.
„Zełenski. Biografia” Wojciecha Rogacina – absolwenta filologii polskiej filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Czyta Jarosław Łukomski, adaptacja radiowa Mirosław Bielawski, realizacja Kamil Kalicki. Książkę i audiobook polecają Wydawnictwo Wielka Litera oraz Polskie Radio Białystok.
Inspirująca i motywująca historia ojca, który jeszcze przed narodzeniem swoich córek – Venus i Sereny – przygotował dla nich odważny plan na życie, który realizowany systematycznie i konsekwentnie, zaowocował jednym z największych sukcesów w historii zawodowego tenisa. Od poniedziałku do piątku na antenie Polskiego Radia Białystok.
Czy żeby być szczęśliwym trzeba być bogatym? Wielu powie: Tak, to oczywiste. Są jednak ludzie którzy pozbywają się zbędnych rzeczy i żyją jak asceci.
Minimalizm to sezonowa moda bogatych ludzi czy recepta na życie w trudnych czasach? Między innymi o tym jest książka
Anny Mularczyk-Meyer.
Dlaczego Rosja kocha Putina, kiedy prawie cały świat ma go za zbrodniarza? To pytanie, na które odpowiedzi szukała znana reportażystka Barbara Włodarczyk. O to pytała Rosjan.
"Ludzie z Placu Słońca" to intymny portret kraju na rozdrożu. Miejsca, w którym coś się skończyło, a nowe jeszcze nie zaczęło. To zbiór reportaży o Hiszpanii z krwi i kości, a nie z turystycznego folderu.
Młoda aktorka, Klara, ma szansę zagrać w filmie rolę życia. Aby przygotować się do tego zadania, wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej. Nowa powieść Agnieszki Kareckiej na antenie Polskiego Radia Białystok.
Michał Listkiewicz – sędzia, działacz piłkarski, wreszcie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – jest bohaterem najnowszej książki duetu dziennikarzy „Przeglądu Sportowego” Łukasza Olkowicza i Piotra Wołosika. Bohaterem, a jednocześnie narratorem, bo to on opowiada o swoim życiu – o dzieciństwie w towarzystwie wielkich gwiazd polskiej sceny, rodzinnej tragedii,...
"Opowieść wigilijna” Karola Dickensa to książka, która należy do klasyki literatury światowej. Historia niezwykłej przemiany głównego bohatera - Scrooge'a - związana jest z Bożym Narodzeniem.
W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech...
Bohaterami opowiadań są zwyczajni ludzie mający różne problemy, żyjący w różnych miejscach i czasie. Łączy ich postać Śmierci.