- Celem napisania tej książki było uświadomienie kobietom, jak wielkie zagrożenia czyhają na portalach randkowych. Kiedy klikamy zdjęcie przystojnego faceta po czterdziestce, obcokrajowca, nie mamy pewności, że jest realny. Moje śledztwo dziennikarskie udowodniło, że oszuści kryją się za skradzionymi zdjęciami z innych kont na Facebooku albo z banku twarzy. Ich jedynym celem jest wyłudzenie od kobiet pieniędzy - mówi o swej najnowszej książce Aldona Wleklak.
Schemat się powtarza. Szukają samotnych kobiet po czterdziestce. Dwudziestoletnie dziewczyny ich nie interesują z prostego powodu - mało kiedy mają wystarczająco pieniędzy. Oszuści przedstawiają się jako wdowcy, rozwodnicy, zdradzeni mężowie. "W niewoli Tindera" to prawdziwe historie kobiet, które wpadły w sidła oszukanej miłości.
Aldona Wleklak, W niewoli Tindera, Wydawnictwo Papierowy Motyl, adaptacja Mirosław Bielawski, realizacja Zdzisław Wasilewski, czyta Laura Breszka. Od poniedziałku do piątku o 4.40, 9.40 i 22.40 w Polskim Radiu Białystok.
Fanów filmowego komendanta policji z Królowego Mostu czeka nie lada gratka. Na antenie Polskiego Radia Białystok będzie można posłuchać „U Pana Boga na dywaniku”, czyli wywiad-rzekę z aktorem Andrzejem Beya-Zaborskim.
Polski kryminał miał tylko jedną królową - Joannę Chmielewską, autorkę książek, które czytały miliony. Za jej biografię wzięła się Katarzyna Droga. W efekcie powstała opowieść zabawna i - jak to u Chmielewskiej - z wieloma zwrotami akcji.
Trzecia, po "Lekarce nazistów" i "Złodziejce listów" powieść łomżanki Anny Rybakiewicz. Tym razem bohaterką jest młoda kobieta, która prowadzi podwójną grę z niemieckim wywiadem podczas wojny.
Czy opisane przez Elizę Orzeszkową dzieje bohaterów "Nad Niemnem" były oparte o fakty, czy były literacką fikcją? Robert Pawłowski przedstawia dalsze losy postaci z powieści.
Opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem.
Ryszard Skibiński - legendarny muzyk Kasy Chorych, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, wielka osobowość, którą zabił nałóg. "Skiba. Niedokończony blues” to pierwsza biografia legendy białostockiego bluesa.
„Bardzo cichy rozwód” to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru. Tym razem bohaterami powieści jest para niedoszłych rozwodników, którzy wspólnie muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.
Czy znacie życiorysy polskich autorów lektur ze szkoły? Na pewno wszystko wiecie o Mickiewiczu, Sienkiewiczu, Konopnickiej i im podobnych posągowych postaciach polskiej literatury? Sławomir Koper w swej najnowszej książce opowiada historie, o których nie dowiecie się z oficjalnych biografii...
Czy można odciąć się od przeszłości i zacząć wszystko od nowa? Najnowsza powieść Anny Szczęsnej "Przystań nad Wisłą" w Polskim Radiu Białystok.