Jak żyć mocno i wartościowo, czyli na pełnej petardzie

29 października 2022

POWIEŚĆ TYGODNIA
POWIEŚĆ TYGODNIA



0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 9


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 8


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 7


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 6


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 5


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 4


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 3


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 2


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 1


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość" to wywiad-rzeka, w którym ks. Kaczkowski opowiedział Piotrowi Żyłce, skąd czerpać tak ogromną energię do życia. Świadectwo duchownego, mężczyzny, człowieka, katolika i "onkocelebryty", który z odwagą opowiada o swoim życiu, powołaniu i byciu duchownym. Wydaje swoje opinie o polskim kościele. W jego słowach nie brakuje ironii, dystansu i ogromnej szczerości. Nie bał się opowiadać o relacjach damsko-męskich wśród kościelnych. 

Książka, której nie da się łatwo zaszufladkować. Autobiograficzna opowieść zmarłego w 2018 roku księdza Kaczkowskiego, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. Podsumowanie życia niezwykłego człowieka, który zdaje sobie sprawę z jego zbliżającego się kresu. Liczne życiowe porady dla ludzi zagubionych, nieufnych, niepewnych swojego miejsca na ziemi.

Piotr Żyłka, Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie - Wydawnictwo WAM, adaptacja Mirosław Bielawski, realizacja Kamil Kalicki, czyta Marcin Kobierski. Od poniedziałku do piątku o 4.40, 9.40 i 22.40 w Polskim Radiu Białystok.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"Ostatni Białystoker" - opowieść o mieście, które zniknęło


Ben Midler, ostatni znany żyjący ocalały z białostockiego getta, i pisarka Marta Sawicka-Danielak odnaleźli się dzięki Yad Vashem w Izraelu. Mimo że dzieli ich pół wieku, są ziomkami - ich rodziny żyły obok siebie, a oni sami, choć w różnych epokach, mieszkali na tej samej ulicy. Z ich rozmów powstała książka, która budzi do życia przedwojenny Białystok.



"Kameleon", czyli komedia kryminalna o złodzieju, który dał się okraść


Mikołaj Borzym jest złodziejem w drugim pokoleniu, mistrzem w swoim fachu, choć na mistrza zdecydowanie nie wygląda. To sprawia, że sprytnie przemyka przez domy pełne dostatku, ograbiając je z najcenniejszych dóbr. Ale nagle na jego drodze staje tajemniczy funkcjonariusz rządowej agencji.



"Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach" - opowieść o sportowych ambicjach z historią w tle


To nie jest tylko opowieść o sporcie i wielkich ideach. To wciągająca historia ludzkich nadziei i ambicji, lęków, słabości i dramatycznych wyborów oraz najtrudniejszych walk, które toczą się poza stadionami.



Oparta na faktach powieść o głośnej zbrodni w Rakowiskach


Książka oparta na prawdziwych zdarzeniach. Tą zbrodnią z 2014 r. żyła cała Polska. Do dziś trudno pojąć, jak do tego mogło dojść i dlaczego dwoje licealistów z tak zwanych dobrych domów dopuściło się tak makabrycznej zbrodni na najbliższych.



Niezwykłe historie zawodników nie tylko z pierwszych stron gazet


"Był sobie piłkarz..." Antoniego Bugajskiego to opowieści o polskich piłkarzach z różnych czasów. Świętujących sukcesy, przeżywających porażki, zmagających się z problemami na boisku, w szatni i w prywatnym życiu.



Cichociemni kontra Abwehra


"Dolina szpiegów" to opowieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia.



"Chłopki" - bestseller na radiowej antenie


Najgłośniejszy tytuł ostatnich miesięcy w Polskim Radiu Białystok! Joanna Kuciel-Frydryszak oddaje głos wiejskim kobietom, by opowiedziały o swojej codzienności i marzeniach. To hołd dla pracy naszych prababć i babć, które codziennie zmagały się z przeciwnościami losu.



Dlaczego w trawie piszczy? Wiosna


Profesor Simona Kossak (1943-2007) z wykształcenia była biologiem, z zamiłowania zoopsychologiem (tak o sobie mówiła), charyzmatyczną działaczką na rzecz ochrony przyrody i niestrudzonym popularyzatorem wiedzy o Puszczy Białowieskiej. Przez kilkanaście lat jej gawędy można było słuchać w Polskim Radiu Białystok. Dziś do nich wracamy, a konkretnie do opowieści o budzącej się...



Do końca moich dni


Kolejna, po "Lekarce nazistów", "Złodziejce listów" i "Agentce wroga", powieść łomżanki Anny Rybakiewicz. Tym razem to osadzona w wojennych i powojennych latach burzliwa historia Apolonii Dobkowskiej.




 
 

KONKURS - Skok w szkolny rok

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok