Jak żyć mocno i wartościowo, czyli na pełnej petardzie

29 października 2022

POWIEŚĆ TYGODNIA
POWIEŚĆ TYGODNIA



0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 9


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 8


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 7


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 6


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 5


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 4


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 3


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 2


0:00
0:00
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość", cz. 1


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość" to wywiad-rzeka, w którym ks. Kaczkowski opowiedział Piotrowi Żyłce, skąd czerpać tak ogromną energię do życia. Świadectwo duchownego, mężczyzny, człowieka, katolika i "onkocelebryty", który z odwagą opowiada o swoim życiu, powołaniu i byciu duchownym. Wydaje swoje opinie o polskim kościele. W jego słowach nie brakuje ironii, dystansu i ogromnej szczerości. Nie bał się opowiadać o relacjach damsko-męskich wśród kościelnych. 

Książka, której nie da się łatwo zaszufladkować. Autobiograficzna opowieść zmarłego w 2018 roku księdza Kaczkowskiego, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. Podsumowanie życia niezwykłego człowieka, który zdaje sobie sprawę z jego zbliżającego się kresu. Liczne życiowe porady dla ludzi zagubionych, nieufnych, niepewnych swojego miejsca na ziemi.

Piotr Żyłka, Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie - Wydawnictwo WAM, adaptacja Mirosław Bielawski, realizacja Kamil Kalicki, czyta Marcin Kobierski. Od poniedziałku do piątku o 4.40, 9.40 i 22.40 w Polskim Radiu Białystok.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dlaczego w trawie piszczy? Wiosna


Profesor Simona Kossak (1943-2007) z wykształcenia była biologiem, z zamiłowania zoopsychologiem (tak o sobie mówiła), charyzmatyczną działaczką na rzecz ochrony przyrody i niestrudzonym popularyzatorem wiedzy o Puszczy Białowieskiej. Przez kilkanaście lat jej gawędy można było słuchać w Polskim Radiu Białystok. Dziś do nich wracamy, a konkretnie do opowieści o budzącej się...



Do końca moich dni


Kolejna, po "Lekarce nazistów", "Złodziejce listów" i "Agentce wroga", powieść łomżanki Anny Rybakiewicz. Tym razem to osadzona w wojennych i powojennych latach burzliwa historia Apolonii Dobkowskiej.



Magiczny świat Puszczy Białowieskiej


W starej leśniczówce w samym sercu Europy – z początku bez prądu i wody – ponad trzydzieści pięć lat mieszkała niezwykła para: Simona Kossak i Lech Wilczek. Oboje byli przyrodnikami – do szaleństwa rozkochanymi w dzikiej naturze.



Jak odkryć prawdę, gdy na jaw wychodzą kolejne sekrety?


Warszawa 1944. Bracia bliźniacy. Amerykański szpieg Finn i SS-man Stefan. Dobry i zły. Obaj stają na drodze łączniczki Wandy. Jeden zabija jej ojca, drugi ratuje jej życie. Na naszej antenie najnowsza powieść Gosi Nealon, Polki, mieszkającej w Nowym Jorku.



"Topniejące serce" - piękna opowieść na długie wieczory


Czy wyjaśnienie spraw, które Maja zepchnęła w głąb swej duszy, sprawi, że roztopi się lód, który skuł jej serce? Piękna opowieść Joanny Tekieli na antenie Polskiego Radia Białystok.



Czy warto wierzyć w Mikołaja?


Wierzysz w Mikołaja? Agnieszka nie bardzo, ale próbuje ze wszystkich sił. Szczególnie w tego jednego, który pewnej śnieżnej nocy nieproszony zawitał w domku jej babci. Babci, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła…A to dopiero początek wydarzeń w świątecznej powieści Magdaleny Witkiewicz - "Uwierz w Mikołaja". To nowe, uzupełnione wydanie książki,...



Beya o sobie, filmie, ludziach i marzeniach


Fanów filmowego komendanta policji z Królowego Mostu czeka nie lada gratka. Na antenie Polskiego Radia Białystok będzie można posłuchać „U Pana Boga na dywaniku”, czyli wywiad-rzekę z aktorem Andrzejem Beya-Zaborskim.



Portret prawdziwej królowej polskiego kryminału


Polski kryminał miał tylko jedną królową - Joannę Chmielewską, autorkę książek, które czytały miliony. Za jej biografię wzięła się Katarzyna Droga. W efekcie powstała opowieść zabawna i - jak to u Chmielewskiej - z wieloma zwrotami akcji.



Podwójna gra Angeli Dremmler


Trzecia, po "Lekarce nazistów" i "Złodziejce listów" powieść łomżanki Anny Rybakiewicz. Tym razem bohaterką jest młoda kobieta, która prowadzi podwójną grę z niemieckim wywiadem podczas wojny.




 
 

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok