Z jakich opon rowerowych korzystają kolarze w Maratonach Kresowych?

19 lipca 2019

Źródło zdjęć: lenaxol.eu i Marek Kulikowski/ Maratony Kresowe
Źródło zdjęć: lenaxol.eu i Marek Kulikowski/ Maratony Kresowe

Z jakich opon rowerowych korzystają kolarze w Maratonach Kresowych sprawdza Wojciech Szubzda

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Kapitan grupy MISTRAL Grodno S.A. Radio Białystok Dariusz Zakrzewski mówi, że w rywalizacji w Maratonach niezwykle ważne jest to, na jakim sprzęcie jeżdżą kolarze. Podstawą są odpowiednie opony na trasy w terenie.


- Większość naszych kolarzy jeździ na oponach bezdętkowych. Jest to opona, która jest uszczelniona razem z obręczą. W środku zalewamy to +mlekiem uszczelniającym+. Jest to chyba najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie ze względu na to, że tzw. mleko w razie złapania gumy wulkanizuje nam oponę - tłumaczy Dariusz Zakrzewski.


Kolarz dodaje, że jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że nie trzeba ze sobą wozić dętki, która jest dodatkowym obciążeniem. - Wozimy pod siodełkiem specjalny nabój z pianką, którym w razie potrzeb nabijamy oponę i jedziemy dalej. Trwa to maksymalnie minutę - mówi Dariusz Zakrzewski. 

Więcej o bezdętkowych oponach mówią jeszcze inni zawodnicy grupy - Marcin Zawadzki i Piotr Krysiewicz. Szczegóły do odsłuchania w audycji. 

Już w sobotę (20.07) kolejne zawody w cyklu Maratonów Kresowych. Rywalizacja już po raz dziewiąty przenosi się na Białoruś. Podobnie jak poprzednio start i meta będą zlokalizowane nad niezwykle malowniczą śluzą Dąbrówka nad Kanałem Augustowskim niedaleko miejscowości Sopoćkinie.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Partnerem cyklu audycji jest GRODNO S.A.

Zawodnik drużyny Mistral Grodno SA Radio Białystok wygrał w "Krainie Żubra"

Dziesiąty wyścig cyklu Maratonów Kresowych sezonu 2019 odbył się w Narewce. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, a także odpoczywająca w Polsce rodzina Eriksson ze Szwecji.Kolarstwo - sport indywidualny, w którym również pomaga się liderowi z grupy

W audycji RadioRower mówimy o tym czy kolarstwo to sport indywidualny czy zespołowy.Zawzięta rywalizacja w Maratonach Kresowych w Michałowie

Ok. 400 osób wystartowało w niedzielnych (7.07) wyścigach rowerowych w ramach Maratonów Kresowych w Michałowie.Co jedzą i piją kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych?

Woda, izotoniki, żele i batoniki - to podstawowe produkty żywnościowe, z których korzystają kolarze podczas wyścigów w Maratonach Kresowych. A co kolarze jedzą przez zawodami?. O tym rozmawiamy z zawodnikami grupy Mistral Grodno S. A. Radio Białystok.Maratony Kresowe po raz siódmy w Drohiczynie

Siódmy etap Maratonów Kresowych sezonu 2019 odbył się w historycznej stolicy Podlasia w nadbużańskim Drohiczynie.Maratony Kresowe to okazja... do poznania miłości na całe życie

Maratony Kresowe to okazja nie tylko do ścigania się na rowerach. To również okazja do poznania... męża lub żony.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok