Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kiedy Dom Partii stał się podlaskim uniwersytetem? I dlaczego budynek jest zabytkiem? Spacerownik białostocki, czyli historyk Andrzej Lechowski i Dorota Sokołowska zaglądają do słynnego budynku w centrum miasta.
Reprezentacyjna część miasta, czyli ulica Lipowa. Miejsce, gdzie tętni i tętniło życie, można było się napić buzy, obejrzeć film w kinie czy pospacerować.
Ulica Lipowa - piękny kawałek miasta, ale kiedyś na Trakcie Choroskim kończył się Białystok. Kiedy zmienił się reprezentacyjny wjazd do Białegostoku? I jak miasto zmieniła kolej?
A może razem zajrzymy do Pałacu Ślubów? Ten budynek doskonale znają białostoczanie, bo wiele osób powiedziało tu sobie "TAK"! Podczas ślubu trudno się jednak rozglądać, więc robimy to uważniej z Andrzejem Lechowskim i Dorotą Sokołowską.
W XIX wieku przy tej ulicy lokowano fabryki, a przed II wojną światową znajdował się tam jeden z najlepszych hoteli - Hotel Ritz oraz Teatr Palace, który działał do 1938 roku. O niemal każdej kamienicy można opowiedzieć historię. Ulica Kilińskiego.
Czy zwracaliśmy kiedyś uwagę na to, jak ładnie jest zaprojektowane centrum Białegostoku?
Białostocka Fara zachwyca swoim majestatem, a Dorota Sokołowska i Andrzej Lechowski podziwiają neogotycki kunszt projektantów najbardziej okazałego kościoła.
Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku to zabytkowa świątynia o bogatej historii.
Zanim wejdziemy do najstarszego kościoła w Białymstoku posłuchamy o tym, jak mogła kiedyś brzmieć kolęda "Bóg się rodzi" Franciszka Karpińskiego.
Tym razem Spacerownik białostocki prowadzi nas do jednego z najciekawszych, choć i z mroczną historią budynku kina Ton. Szczegóły: niezrównany Andrzej Lechowski i uzbrojona w mikrofon Dorota Sokołowska.