Radio Białystok | Sport | Jagiellonia wygrywa z Wisłą Płock - Wójcicki strzela w ostatniej minucie meczu

Jagiellonia wygrywa z Wisłą Płock - Wójcicki strzela w ostatniej minucie meczu

16.02.2019, 15:20, akt. 17.02.2019, 14:22

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy obrońca Jakub Wójcicki.

Jagiellonia pokonała Wisłę Płock 1:0 - Fot. Robert Bońkowski

0:00
0:00
Jagiellonia Białystok wygrywa z Wisłą Płock - komentarz Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Jagiellonia zaczęła spotkanie w ustawieniu z poprzedniej kolejki

Zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, Jagiellonia  zaczęła spotkanie w ustawieniu z poprzedniej kolejki, gdy wygrała 3:0 z Miedzią w Legnicy. W zespole Wisły zaszły trzy zmiany w stosunku do przegranego 0:1 meczu z Legią Warszawa, bo z różnych powodów nie zagrali: Ariel Borysiuk, Adam Dźwigała i Damian Rasak.

Mecz nie zachwycił poziomem. W pierwszej połowie gra toczyła się z niewielką przewagą gospodarzy. Wisła co prawda nie cofnęła się, by  bronić się na swojej połowie i kontratakować, ale też nie stworzyła żadnej sytuacji bramkowej.

Takie okazje mieli za to gospodarze. Już w 9. min po rzucie wolnym  egzekwowanym przez Marko Poletanovica piłka w polu karnym trafiła do  Zorana Arsenica, ale strzał głową chorwackiego obrońcy Jagiellonii obronił Thomas Daehne.

By przejść przez solidną obronę Wisły, białostoczanie próbowali  zagrań prostopadłych i wrzutek za linię defensywy. Właśnie po takiej  akcji w 27. min Tarasa Romanczuka, sam w pole karne gości wbiegał  Arvydas Novikovas, ale zdołał go dogonić i wygrać walkę o piłkę Hiszpan  Angel Garcia. Trzy minuty później litewski skrzydłowy Jagi trafił do  siatki, ale był na spalonym, gdy dobijał efektowny strzał Romanczuka,  obroniony przez Daehne.

W drugiej połowie to Wisła wyglądała lepiej, do tego wreszcie zaczęła stwarzać sytuacje bramkowe. W 53. min Oskar Zawada uderzał głową z pola  karnego Jagiellonii, ale nie trafił. Dwie minuty później minimalnie  przestrzelił z rzutu wolnego Dominik Furman.

W odpowiedzi Martin Kostal wyłożył piłkę w polu karnym Serbowi  Stefanowi Scepovicowi, ale nowy napastnik Jagiellonii strzelił nad  bramką.

Nadal to jednak goście przeważali i dłużej byli przy piłce. W 73. min  Grzegorz Kuświk nie zdołał pokonać z bliska Grzegorza Sandomierskiego. W  końcówce mnożyły się faule i żółte karki, a między piłkarzami obu zespołów wyraźnie "iskrzyło".

W doliczonym czasie gry bardziej zdecydowanie zaatakowała Jagiellonia

W doliczonym czasie gry bardziej zdecydowanie zaatakowała  Jagiellonia. Po kontrze strzelał Martin Pospisil, ale jego uderzenie z linii pola karnego zdołali zablokować obrońcy Wisły. W ostatniej akcji meczu sfaulowany został przy bocznej linii "szesnastki" Novikovas. Piłkę wrzucił w pole karne Martin Adamec, głową przedłużył ją Romanczuk trafiając w poprzeczkę, a dobitka Jakuba Wójcickiego znalazła drogę do bramki gości.

Na rozgrzewkę piłkarze z Białegostoku wyszli w koszulkach z napisem  "Mile wracaj do zdrowia". Chodzi o serbskiego skrzydłowego Mile  Savkovica, który w poprzednim meczu doznał bardzo poważnej kontuzji i nie zagra już do końca sezonu.

Żółte kartki

Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Zoran Arsenić, Martin Adamec

Wisła Płock: Dominik Furman, Grzegorz Kuświk.

Stadion w Białymstoku zapełniło 9 066. Spotkanie sędziował Tomasz Kwiatkowski.

Skład obu zespołów:

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Zoran Arsenic, Ivan  Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Arvydas Novikovas, Marko  Poletanovic (66. Martin Adamec), Martin Pospisil, Taras Romanczuk,  Martin Kostal (77. Jakub Wójcicki) - Patryk Klimala (46. Stefan  Scepovic).

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Igor  Łasicki, Angel Garcia - Bartłomiej Sielewski, Dominik Furman - Jakub  Łukowski (62. Justinas Marazas), Ricardinho, Giorgi Merebaszwili (39. Nico Varela) - Oskar Zawada (71. Grzegorz Kuświk).

źródło: PAP/IAR | red: mag, ary, rbon

W piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0, po golu Jakuba Wójcickiego w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. W trakcie spotkania i po nim dochodziło do licznych spięć pomiędzy Tarasem Romanczukiem i Dominikiem Furmanem.