Radio Białystok | Sport | "Czerwone Diabły" z Chojnic nie takie straszne - MOKS Słoneczny Stok Białystok z pierwszym zwycięstwem

28.09.2019, 22:05, akt. 22:41

Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok pokonali u siebie Red Devils Chojnice 4:0. To drugi mecz w sezonie i pierwsza wygrana "Słonecznych" w ekstraklasie futsalu.

28.09.2019r., MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 4:0, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
"Czerwone Diabły" z Chojnic nie takie straszne - MOKS Słoneczny Stok Białystok z pierwszym zwycięstwem - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Choć wynik wygląda okazale, to zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. W pierwszej połowie obie drużyny nie mogły znaleźć sposobu na dobrze spisujących się bramkarzy. W drugiej części spotkania, gospodarze nie wykorzystali dwóch przedłużonych rzutów karnych.

Pierwsza bramka padła dopiero w 35. minucie, po trafieniu Vitalija Lisnychenki. Od tego momentu poszło już jak po sznurku - 36. minuta - bramka Mateusza Lisowskiego z przedłużonego karnego, 37. minuta - przedłużony rzut karny na bramkę zamienił także Adrian Citko. Wynik meczu, w 38. minucie ustalił Mateusz Lisowski, tym samym świeżo upieczony reprezentant Polski ustrzelił dublet.

Duże powody do radości miał też bramkarz Norbert Jendruczek i to z dwóch powodów - zachował czyste konto, a po pierwszej bramce, koledzy zrobili charakterystyczną cieszynkę - kołyskę, na cześć jego niedawno narodzonej córki.

Po dwóch kolejkach ekstraklasy, MOKS ma na koncie 3 punkty i zajmuje 7. miejsc w ligowej tabeli.

| red: maj

Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok rozpoczęli swój trzeci sezon w ekstraklasie od porażki.

Zwycięstwo "Słonecznych" w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie

19.05.2019, 18:19

Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok pokonali przed własną publicznością Red Devils Chojnice 6:3.

Porażka Słonecznego Stoku Białystok w Chojnicach na koniec sezonu zasadniczego ekstraklasy futsalu

6.04.2019, 19:37

MOKS Słoneczny Stok przegrywa z Red Devils Chojnice 1:5.