Radio Białystok | Sport | Mamrot: nie mieliśmy prawa nawet zremisować tego meczu, a co dopiero przegrać

Mamrot: nie mieliśmy prawa nawet zremisować tego meczu, a co dopiero przegrać

29.09.2019, 18:19, akt. 20:04

Pogoń Szczecin pokonała w 10. kolejce Ekstraklasy na stadionie w Białymstoku Jagiellonię 3:2 i została liderem ligi.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin, 29.09.2019, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin, 29.09.2019, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: powinniśmy ten mecz wygraćTrener Jagiellonii Białystok mówił po meczu, że pierwsza połowa meczu była wyłącznie pod dyktando zawodników Jagiellonii i drużyna z Białegostoku powinna prowadzić co najmniej 2:0.

Myślę, że z przebiegu gry nie mieliśmy prawa tego meczu nawet zremisować, tylko powinniśmy wygrać. Do przerwy praktycznie tylko my stwarzaliśmy sytuacje i powinniśmy prowadzić co najmniej 2:0. Kolejny kluczowy moment to dwie dobre okazje zaraz po przerwie i też przynajmniej jedną z nich powinniśmy wykorzystać. Myślę, że przy wyniku 2:0 mecz zupełnie inaczej by wyglądał. Przełomowym momentem była bramka dla Pogoni, zdobyta po rykoszecie, po której nasza gra się popsuła. Zaraz potem był rzut karny w sytuacji niezbyt groźnej i Pogoń wróciła do gry w momencie, w którym nie stwarzała sobie sytuacji, w wyniku czego poczuła się pewniej na boisku. My wróciliśmy do gry dopiero przy wyniku 1:3, gdy było już trochę za późno. Nie widziałem tych sytuacji, więc nie chcę oceniać, czy były spalone, czy nie. Szkoda, że bramka wcześniejsza (Jakuba Wójcickiego) nie została uznana, bo mielibyśmy trochę więcej czasu, by przynajmniej ten mecz zremisować. A tak za chwilę był koniec spotkania. O zaangażowanie czy samą grę nie mogę mieć pretensji do drużyny, ale zawiodła skuteczność, w efekcie czego straciliśmy dzisiaj trzy punkty

- mówił po mecz Ireneusz Mamrot.


Runjaic (trener Pogoni): Jesteśmy szczęśliwi po tym zwycięstwie 

Trener przyjezdnych nie krył na konferencji prasowej swojego zadowolenia z gry Pogoni. Mówił, że ciężko grało się jego drużynie, ale udało im się odwrócić losy meczu.

Był to mecz walki, w którym w pierwszej połowie grało nam się ciężko, ale udało nam się odwrócić jego losy. Nie oczekiwaliśmy, że przyjedziemy tutaj i z łatwością pokonamy Jagiellonię. Zaczęliśmy to spotkanie dobrze, potem był kryzys z naszej strony i oczywiście w drugiej połowie można było oczekiwać wszystkiego oprócz tego, że wygramy ten mecz. Jednak jesteśmy bardzo dumni z tej drużyny, bardzo się cieszę z gry Adama Frączczaka, bo wszyscy, którzy znają jego historię wiedzą, że ubiegły rok był bardzo, bardzo ciężki dla niego. On nie tylko jest naszym przywódcą, ale całym sobą jest prawdziwym +Portowcem+. Myślę, że on cieszy się dziś najbardziej". To był wspaniały tydzień dla nas, który kosztował nas dużo zaangażowania i sił, szczególnie nasza defensywa - bramkarz i obrońcy - zrobiła w tym tygodniu wielkie rzeczy. Życzę Jagiellonii wszystkiego najlepszego w dalszej części sezonu

- mówił po zwycięstwie Pogoni trener Kosta Runjaic 

Najbliższy mecz Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Transmisja tego meczu na naszej antenie.

źródło: PAP | red: rbon, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Sędzia nie uznaje dwóch goli Jagi - żółto-czerwoni przegrywają z Pogonią Szczecin [zdjęcia, wideo]

29.09.2019, 14:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 2:3 (1:0) z Pogonią Szczecin w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Rywale powrócili na fotel lidera ekstraklasy.


Trener Jagiellonii Białystok przed meczem z Pogonią Szczecin: na samych remisach daleko nie zajedziemy

29.09.2019, 10:08

Serię remisów w ekstraklasie chce zakończyć w niedzielę (29.09) Jagiellonia Białystok. Rywalem jest Pogoń Szczecin, która przed rozpoczęciem kolejki ligowej była liderem. "Chcemy wygrać, bo na samych remisach daleko nie zajedziemy" - podkreślił trener białostoczan Ireneusz Mamrot.


Mamrot: zależało nam na pucharze [wideo]

25.09.2019, 21:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok, którzy w poprzedniej edycji Pucharu Polski dotarli do finału, tym razem udział w rozgrywkach zakończyli na pierwszym meczu przegrywając 2:4 z Cracovią w Krakowie. "Ubolewamy, że przegraliśmy, bo zależało nam na pucharze" – nie krył trener gości Ireneusz Mamrot.


Jagiellonia Białystok już po pierwszym meczu odpada z Pucharu Polski

26.09.2019, 06:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok bardzo szybko zakończyli udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. W środowy (25.09) wieczór żółto-czerwoni przegrali na wyjeździe z Cracovią 2:4 (1:2) i odpadli już w pierwszej rundzie. W poprzednich rozgrywkach Jaga dotarła do finału, gdzie przegrała z Lechią Gdańsk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 03.3019, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.06.2020, 22:32, akt. 15.06.2020, 00:58

Romanczuk: Piast wykorzystał nasze błędyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok