Radio Białystok | Sport | Rafał Anikiej siódmy, a Natalia Maliszewska dziesiąta na 500 m w Pucharze Świata w short tracku

7.12.2019, 12:46, akt. 12:52

Rafał Anikiej zajął 7. miejsce, zaś Natalia Maliszewska była 10. na dystansie 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Szanghaju. Reprezentantka Polski została zdyskwalifikowana w półfinale.

Short Track - Fot. Joanna Szubzda

Bardzo dobrze spisał się Anikiej, a przy okazji dopisało mu szczęście. W ćwierćfinale był trzeci w ostatnim biegu, ale awansował z najlepszym czasem (41,180 s.) spośród zawodników, którzy nie zakwalifikowali się bezpośrednio do półfinału (lokaty 1-2).

W drugim wyścigu półfinałowym Polak był czwarty; rywalizacji nie ukończył Chińczyk Ren Ziwei.

Bardzo ciekawy przebieg miał finał B z udziałem łyżwiarza Juvenii Białystok. Anikiej zaczął na czwartej pozycji, ale po ataku po wewnętrznej przesunął się na drugą i po chwili znalazł się na prowadzeniu. Później znów spadł w klasyfikacji, jednak upadek Koreańczyka Kim Doing Wooka sprawił, że minął metę jako trzeci, co dało mu siódme miejsce w zawodach.

Wciąż do osiągnięć z poprzedniego sezonu, kiedy triumfowała w PŚ na 500 m, nie może nawiązać Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok). Mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata została zdyskwalifikowana w półfinale za spowodowanie upadku Włoszki Martiny Valcepiny.

W sobotnich zmaganiach na 500 m zwyciężyli Kanadyjka Kim Boutin i reprezentujący Węgry Shaolin Sandor Liu. Za Boutin, która zdecydowanie prowadzi w PŚ (Maliszewska wciąż jest trzecia), uplasowały się Holenderka: Suzanne Schulting i Valcepina, a za Węgrem - Chińczycy Wu Dajing i Shaoang Liu.

Na 1500 m triumfowali Koreanka Kim Alang i jej rodak Lee June Seo. Polacy na odległych pozycjach - Patrycja Maliszewska 33., Gabriela Topolska 34., Paweł Adamski 34., Mateusz Krzemiński 37. Rywalizacja w Szanghaju zakończy się w niedzielę (8.12).

źródło: PAP | red: rbon

Natalia Maliszewska, zawodniczka Juvenii Białystok, awansowała do ćwierćfinału wyścigu na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w chińskim Szanghaju.

PŚ w short tracku - Maliszewska czwarta na 500 m w Nagoi

1.12.2019, 10:07

Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce na swoim koronnym dystansie 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi. Wygrała Kanadyjka Kim Boutin przed Włoszką Arianną Fontaną i Koreanką Ji Yoo Kim.

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału Pucharu Świata w short tracku

29.11.2019, 10:58

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału wyścigów na 500 i 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi.