Radio Białystok | Sport | Dominacja od początku do końca - Żubry Białystok pokonały PKK Pabianice [zdjęcia]

autor: Robert Bońkowski

11.01.2020, 20:52, akt. 19.01.2020, 06:26

Żubry Białystok spotkały się w 16. kolejce 2. ligi koszykarskiej z zespołem PKK Pabianic. Zawodnicy Krzysztofa Kalinowskiego byli faworytami spotkania. Zwyciężyli z przewagą 29 punktów.

Żubry Białystok pokonały PKK 99 Pabianice w 2. lidze koszykówki - fot. Robert Bońkowski

0:00
0:00
Dominacja od początku do końca - Żubry Białystok pokonały PKK Pabianice - relacja Marka Gąsiorowskiego | Pobierz plik.

Wyraźną przewagę było widać już od samego początku spotkania. Pewna gra pod koszem rywali oraz zbiórki wyprowadzające kontrataki, pozwoliły wyjść gospodarzom na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem białostockiego klubu 28:17.

Przewaga rosła z każdą kolejną kwartą. Do przerwy Żubry prowadziły 51:36, po 3 kwarcie natomiast gospodarze wygrywali już 79 do 62.

Ostatecznie Żubry Białystok przypieczętowały wynik meczu 112:83.

Koszykarze z Białegostoku po 14 rozegranych meczach zajmują w swojej grupie 5. miejsce z dorobkiem 25 punktów.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Kalinowskiego w 17. kolejce (18.01) zagra w Białymstoku z Akademią Koszykówki Legii Warszawa.

| red: rbon

Po 6 tygodniach meczów wyjazdowych, do hali przy ul. Świerkowej wróciła drużyna Żubrów Białystok, która mierzyła się z KK AZS UW Warszawa. Koszykarze z Białegostoku wygrali spotkanie z zespołem prowadzonym przez Konrada Budkę 97:90.

Żubry Białystok lepsze w "rogatych derbach" regionu - wygrywają z Turem Basket Bielsk Podlaski [zdjęcia, wideo]

23.10.2019, 06:59

Po bardzo emocjonującym spotkaniu koszykarze Żubrów Białystok wygrali z Turem Basket Bielsk Podlaski w derbach regionu 97:90 w koszykarskiej drugiej lidze.