Radio Białystok | Sport | Turniej US Open rozpocznie się zgodnie z planem, ale bez kibiców

Turniej US Open rozpocznie się zgodnie z planem, ale bez kibiców

16.06.2020, 20:54, akt. 20:57

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo potwierdził, że wielkoszlemowy US Open odbędzie się - zgodnie z pierwotnym planem - w tym mieście w dniach 31 sierpnia - 13 września. Słynny turniej tenisowy rozgrywany będzie jednak bez udziału kibiców.

Igor Mojzes - Fotolia.com
Igor Mojzes - Fotolia.com

"Amerykańska Federacja Tenisowa (USTA) zastosuje nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, by chronić zawodników i osoby pracujące przy turnieju. W ich zakres wejdą dokładne badania, dodatkowe sprzątanie pomieszczeń, dodatkową przestrzeń na szatnie i specjalnie wyznaczone dla nich zakwaterowanie oraz transport" - napisał na Twitterze Cuomo.

Podczas codziennego briefingu w mieście Albany dodał, że jest podekscytowany tym, iż impreza odbędzie się tradycyjnie na obiektach kompleksu Flushing Meadows. Ma stanowić element ponownego otwarcia stanu Nowy Jork po wcześniejszym nałożeniu wielu restrykcji w związku z koronawirusem.

Nowy Jork stanowi epicentrum pandemii w USA i z tego powodu rozważano przeniesienie tegorocznej edycji US Open. Władze USTA zdecydowały, że turniej nie zmieni lokalizacji, ale przez to odbędzie się przy pustych trybunach i ta opcja została zaakceptowana przez władze stanu.

"Jesteśmy podekscytowani, że turniej zostanie rozegrany w Queens w pierwotnym terminie. Odbędzie się bez kibiców, ale można go będzie obejrzeć w telewizji" - zaznaczył Cuomo.

Podczas ubiegłorocznej edycji tej imprezy na terenie Flushing Meadows pojawiło się prawie 740 000 fanów tenisa.

W mediach spekulowano już wcześniej, że tym razem organizatorzy mogą zrezygnować z kwalifikacji. Jak na razie nie zostało to potwierdzone.

W ostatnich tygodniach wielu tenisistów ze światowej czołówki zgłaszało obiekcje dotyczące turnieju. Część wyrażała obawy co do zagrożenia zdrowotnego w związku z udaniem się do Nowego Jorku, innym nie odpowiadały dodatkowe zasady bezpieczeństwa, które zaproponowali im organizatorzy. W tym gronie znaleźli się m.in. liderzy rankingów WTA i ATP - odpowiednio - Australijka Ashleigh Barty i Serb Novak Djokovic oraz będący drugą rakietą świata i broniący tytułu Hiszpan Rafael Nadal. Na pewno w obsadzie zabraknie słynnego Szwajcara Rogera Federera. Triumfator 20 imprez wielkoszlemowych niedawno poinformował, że poddał się drugiej w tym roku operacji kolana i nie wróci już na kort w tym sezonie.

Zwyczajowo US Open było ostatnią w roku czwartą odsłoną Wielkiego Szlema, ale w tym sezonie będzie drugą po styczniowym Australian Open. Wimbledon po raz pierwszy od 1945 roku został odwołany, a French Open przełożono na drugą połowę września.

Na początku marca wstrzymano wszystkie zawody pod szyldem WTA, ATP i ITF. Zgodnie z oficjalnymi komunikatami nie zostaną wznowione przed końcem lipca. Imprezy ATP mają ruszyć 10 sierpnia.


źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Koronawirus może objawiać się zmianami skórnymi

16.06.2020, 15:30

Jednym z objawów, które występują podczas zakażenia koronawirusem mogą być zmiany skórne. Dyskutowali o tym specjaliści podczas konferencji "Dermatologia 2020", która odbyła się w Warszawie.


Koranawirus z określoną mutacją może być bardziej zaraźliwy

16.06.2020, 15:25

Specyficzna mutacja zwiększająca na powierzchni koronawirusa SARS-CoV-2 liczbę jego wypustek może powodować, że łatwiej wnika on do atakowanych komórek i jest bardziej zaraźliwy – wykazały badania specjalistów amerykańskich.


Liczenie strat zamiast piłkarskiego święta - dziś miały rozpocząć się Euro i Copa America

12.06.2020, 17:14

W piątek (12.06) piłkarscy kibice w Europie i Ameryce Płd. mieli obejrzeć mecze otwarcia mistrzostw tych kontynentów, zaś zegar odliczający czas do igrzysk olimpijskich w Tokio miał pokazywać mniej niż 50 dni. Z powodu pandemii koronawirusa rzeczywistość jest zupełnie inna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Fotolia.com
SPORT
10.08.2020, 19:07, akt. 19:17

Nowy regionalny rekord w skoku w dal

Fot. Iza Kosakowska
SPORT
2.08.2020, 20:05, akt. 3.08.2020, 06:31

Wiemy, kto wygrał w "Leśnym Biegu" gminy Krasnopol
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 15.07.2020, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
16.07.2020, 13:46, akt. 14:01

Bramkarz Jagiellonii wyróżnionyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok