Radio Białystok | Sport | Jagiellonia wciąż walczy o miejsce na podium - wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin

4.07.2020, 06:08, akt. 5.07.2020, 16:00

Do końca rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy zostały tylko 4 kolejki. W niedzielę (5.07) od 15:00 Jagiellonia Białystok gra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Mecz transmitujemy na naszej antenie.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 5.07.2020, fot. Jerzy Kułakowski

Mimo porażki przed tygodniem z Lechią Gdańsk, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Jagiellonia wciąż ma, choć niezbyt duże, szanse na miejsce w pierwszej czwórce.

- Nie lubię kalkulacji w stylu co by było gdyby; musimy skupić się na niedzielnym meczu i zagrać o zwycięstwo - podkreślił przed wyjazdem do Szczecina trener białostoczan Iwajło Petew.

- Szanujemy Pogoń i jej grę, ale naszym celem w Szczecinie jest zwycięstwo. Wiem, że łatwo nie będzie, ale zamierzamy walczyć do końca. Co okaże się na końcu, zależy od nas - podkreślił bułgarski szkoleniowiec w wywiadzie przygotowanym przez biuro prasowe Jagiellonii.

Jagiellonia jest 7. w tabeli

Po 33. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia jest w tabeli siódma i o dwa punkty wyprzedza swego niedzielnego rywala. Jednocześnie 5 punktów dzieli ją od czwartego miejsca, zajmowanego obecnie przez Śląsk Wrocław, które to miejsce może dać szansę gry w eliminacjach europejskich pucharów.

Iwajło Petew w swoim stylu podkreśla, że wszystko zależy od jego zawodników.

- Najważniejsze jest nasze podejście. Ważne jest to, co prezentujemy podczas meczu. Nie mogę powiedzieć niczego innego. Musimy tam pojechać i zagrać dobrze - powiedział Bułgar.

W marcu w Szczecinie lepsza była Jagiellonia; było to jej pierwsze zwycięstwo pod wodzą Petewa.

W minioną niedzielę białostoczanie przegrali u siebie z Lechią Gdańsk 1:2, do przerwy prowadząc. Po meczu bułgarski szkoleniowiec podkreślić, że Jagiellonia przegrała to spotkanie w naiwny sposób; zwłaszcza pierwsza bramka, stracona tuż po przerwie, mocno obciąża blok defensywny.

Zmiany w składzie Jagi

Na spotkanie w Szczecinie do składu wrócił podstawowy stoper Rumun Bogdan Tiru, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. W pierwszej jedenastce jest też młodzieżowiec Bartosz Bida, z identycznego powodu nieobecny w składzie na mecz z Lechią. Nie zagra m.in. kontuzjowany Maciej Makuszewski, który w marcowym meczu Jagiellonii z Pogonią zdobył bramkę.

Chorwacki obrońca Ivan Runje zwraca uwagę, że Jagiellonia ma ostatnio dobrą passę w meczach wyjazdowych (cztery kolejne zwycięstwa). Ponieważ do końca rozgrywek - z czterech spotkań - trzy rozegra poza Białymstokiem, wyraził nadzieję, że zespół może jeszcze powalczyć o coś więcej, niż dokończenie sezonu.

- Będzie bardzo trudno wywalczyć miejsce w europejskich pucharach, ale to tylko i wyłącznie nasza wina. Mimo, że nie wszystkie wyniki układały się po naszej myśli, to atmosfera w drużynie cały czas jest bardzo dobra" - dodał Runje, który decyzją kibiców znalazł się jedenastce stulecia Jagiellonii, wybranej w plebiscycie związanym z jubileuszem stu lat od założenia klubu.

Chorwat przyznał, że w całym sezonie zespół nie prezentuje równej formy, czego podsumowaniem może być mecz z Lechią. - Może po prostu nie zasłużyliśmy na więcej w tym sezonie" - przyznał.

Początek meczu Pogoń - Jagiellonia w niedzielę (5.07), o 15:00 na stadionie w Szczecinie.

źródło: PAP | red: wsz

Tomasz Frankowski okazał się piłkarzem najczęściej wybieranym przez kibiców w głosowaniu na jedenastkę stulecia Jagiellonii Białystok. W składzie znalazło się dwóch graczy z obecnej drużyny występującej w ekstraklasie (Taras Romanczuk i chorwacki stoper Ivan Runje); trenerem stulecia klubu został Michał Probierz.

Jakub Wójcicki: jesteśmy rozczarowani końcowym wynikiem [wideo]

28.06.2020, 19:34

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (1:0) z Lechią Gdańsk w niedzielnym (28.06) meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla żółto-czerwonych strzelił Jakov Puljić w 45. min, a w drugiej połowie dwa gole dla Lechii Gdańsk zdobył Łukasz Zwoliński.

Iwajło Petew: popełniliśmy szkolne błędy, naiwnie przegraliśmy [wideo]

28.06.2020, 18:23

Jagiellonia przegrywa z Lechią Gdańsk i ma coraz mniejsze szanse na miejsce medalowe [zdjęcia]

28.06.2020, 16:13

Grad bramek - oldboye Jagiellonii zremisowali ze Stalą Rzeszów [zdjęcia]

27.06.2020, 20:31

Te mecze, to okazja do promocji województwa podlaskiego oraz zdrowego stylu życia. Oldboye Jagiellonii Białystok zremisowali w meczu towarzyskim z byłymi piłkarzami Stali Rzeszów 3:3.

Jesus Imaz: byliśmy lepsi od Legii [wideo]

25.06.2020, 00:37

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 0:0 ligowy mecz z Legią Warszawa. Był to pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na którym znowu byli obecni kibice na stadionie przy ul. Słonecznej.

Iwajło Petew: zagraliśmy jak prawdziwy zespół [wideo]

25.06.2020, 00:16