Radio Białystok | Sport | Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok nie awansowała do finału HME

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok nie awansowała do finału HME

5.03.2021, 07:58, akt. 08:34

W Toruniu rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, a w pierwszym dniu zawód sprawiła Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok.

Mityng Gwiazd w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Czwarta zawodniczka ME na otwartym stadionie z 2018 r. nie zakwalifikowała się do finału. W eliminacjach pchnięcia kulą Kardasz uzyskała 17,81 m. Zajęła 12. miejsce.

Awans dał wynik 18,16 m. Najlepiej spisała się Niemka Christiana Schwanitz (18,86 m). Przed dwoma tygodniami na Mistrzostwach Polski w Toruniu Klaudia Kardasz zdobyła złoto z wynikiem 18,57 m.

Do finału biegu na 1500 m na HME awansowali Michał Rozmys i Marcin Lewandowski. Ten pierwszy awansował z czasem 3:40,92. Lewandowski pobiegł nieco szybciej i zameldował się w finale z czasem 3:39,78. Odpadł Adam Czerwiński (3:45,13).

Pierwsze komplety medali zostaną rozdane w Toruniu w piątek. Zawody potrwają do niedzieli.

źródło: IAR | red: zmj

To podziękowanie za sportowy sukces i promocję gminy Supraśl. Pamiątkowy grawerton i bon na zakupy w sklepie sportowym dostała od władz gminy Supraśl Aleksandra Jankowska. To 18-letnia lekkoatletka Podlasia Białystok, która zdobyła złoty medal w skoku wzwyż podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Toruniu.

Lekkoatleci Podlasia Białystok przywożą z Torunia kilka medali halowych mistrzostw Polski

21.02.2021, 17:10

Damian Czykier zdobył złoty medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.