Radio Białystok | Sport | Tenis stołowy: Wang Zeng Yi odchodzi z Dojlid Białystok

Tenis stołowy: Wang Zeng Yi odchodzi z Dojlid Białystok

20.05.2021, 07:19, akt. 07:21

Wielokrotny mistrz Polski w tenisie stołowym, były reprezentant naszego kraju, w tym uczestnik igrzysk olimpijskich, grający trener Dojlid Białystok Wang Zeng Yi odchodzi z klubu; kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformowały w środę (19.05) Dojlidy.

Wang Zeng Yi podczas spotkania z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki - źródło: UKS Dojlidy Białystok
Wang Zeng Yi podczas spotkania z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki - źródło: UKS Dojlidy Białystok

Pochodzący z Chin 37-letni popularny "Wandżi" grał w zespole z Białegostoku od 2016 roku.

Przed miesiącem Dojlidy poinformowały, że Wang Zeng Yi podpisał nowy kontrakt na szósty sezon gry w tym zespole w Lotto Superlidze tenisa stołowego; umowa dotyczyła występów nie we wszystkich, a jedynie w dziesięciu najważniejszych meczach, bo zawodnik, który od wielu lat ma polskie obywatelstwo, nosił się z zamiarem wyjazdu na stałe do Chin.

W środę Dojlidy poinformowały w komunikacie prasowym, że Wang Zeng Yi jednak w tym zespole już nie zagra, a kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

Jak podał klub, zawodnik zmienił swoje plany dotyczące wyjazdu do ojczyzny i zgłosił chęć gry we wszystkich spotkaniach.

Nie mogliśmy się na to zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej podpisaliśmy umowy z Aleksandrem Chaninem, Patrykiem Zatówką i Kentaro Miuchim - powiedział menadżer Dojlid Białystok Piotr Anchim, cytowany w komunikacie klubu.

Dziękujemy "Wandżiemu" za wszystkie lata spędzone w klubie. Dał się poznać jako profesjonalista i doświadczony zawodnik, który nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu sportowego, ale na tę chwilę mam inną wizję budowania naszej drużyny. Wandżiego zastąpi zawodnik młodszy, ale doświadczony i nie gorszy poziomem sportowym - dodał Anchim.

Cennym wzmocnieniem zespołu ma być 32-letni Japończyk Kentaro Miuchi - specjalista w grze defensywnej; umowę z Dojlidami podpisał też przed nowym sezonem Patryk Zatówka z Sokołowa SA Jarosław. Pierwszą trójkę uzupełnia Białorusin Aleksander Chanin, który grał już w białostockim zespole w minionym sezonie.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tenis stołowy: zwycięstwo Dojlid Białystok w Rzeszowie i pewny udział w play-offach

24.10.2020, 07:42

W Superlidze tenisistów stołowych trwa zwycięski marsz Dojlid Białystok. Drużyna odniosła dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.


Tenisiści stołowi UKS Dojlid Białystok pokonali wicemistrzów Polski

28.09.2020, 08:45

Dojlidy Białystok pokonały 3:1 we własnej hali Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. To czwarte zwycięstwo białostockich tenisistów w tym sezonie Lotto Superligi.


Tenisiści Dojlid Białystok przegrali pierwszy mecz w sezonie LOTTO Superligi

23.09.2020, 08:12

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok ponieśli pierwszą porażkę w rozgrywkach LOTTO Superligi w tym sezonie. W swoim czwartym meczu przegrali na wyjeździe z KS Dekorglass Działdowo 1:3.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
1.06.2021, 16:45, akt. 2.06.2021, 07:48

Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok?


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok