Radio Białystok | Sport | Najlepszy zawodnik trzech ostatnich sezonów Superligi tenisa stołowego - Kou Lei w Dojlidach Białystok

Najlepszy zawodnik trzech ostatnich sezonów Superligi tenisa stołowego - Kou Lei w Dojlidach Białystok

22.05.2021, 07:17, akt. 07:29

Chiński tenisista stołowy z ukraińskim paszportem Kou Lei podpisał roczny kontrakt z Dojlidami Białystok - poinformował klub. 33-latek ostatnio występował w Sokołowie SA Jarosław.

Kou Lei, źródło: UKS Dojlidy Białystok
Kou Lei, źródło: UKS Dojlidy Białystok

Kou Lei pochodzi z Chin, ale od wielu lat ma ukraińskie obywatelstwo. Reprezentował ten kraj na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro i przygotowuje się do olimpiady w Tokio.

W komunikacie przesłanym mediom Dojlidy Białystok prezentują zawodnika, który jest m.in. wielokrotnym medalistą drużynowych mistrzostw Polski, jako największą obecnie gwiazdę LOTTO Superligi tenisa stołowego. 


Mam nadzieję, że Kou Lei przyciągnie wielu kibiców na nasze trybuny i stanie się liderem tego zespołu - powiedział menedżer Dojlid Piotr Anchim.


W minionym sezonie ligowym Kou Lei odniósł 25 zwycięstw na 31 występów. Ma wypełnić w kadrze Dojlid lukę po grającym trenerze tej drużyny Wang Zeng Yi, z którym klub rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Jak kilka dni temu informował białostocki klub, popularny "Wandżi" planował wyjazd do Chin i miał zagrać w dziesięciu kluczowych pojedynkach, ostatecznie jednak zmienił te plany i liczył na grę w pełnym wymiarze. Władze Dojlid się jednak na to nie zgodziły, bo wcześniej podpisały już kontrakty z innymi graczami.

Kou Lei jest piątym zawodnikiem potwierdzonym przez klub ze stolicy Podlasia do gry w nowym sezonie. Wcześniej kontrakty podpisali lub przedłużyli: Białorusin Aleksander Chanin, Chińczyk Yongyin Li, Patryk Zatówka i Japończyk Kentaro Miuchi.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tenis stołowy: Wang Zeng Yi odchodzi z Dojlid Białystok

20.05.2021, 07:19

Wielokrotny mistrz Polski w tenisie stołowym, były reprezentant naszego kraju, w tym uczestnik igrzysk olimpijskich, grający trener Dojlid Białystok Wang Zeng Yi odchodzi z klubu; kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformowały w środę (19.05) Dojlidy.


Jagiellonia Białystok dostanie pieniądze z budżetu województwa

5.03.2021, 09:01

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o wsparciu finansowym klubów sportowych w regionie. Dziewięć zespołów, które występują w najwyższych klasach rozgrywkowych dostanie łącznie ponad milion złotych.


Tenis stołowy: zwycięstwo Dojlid Białystok w Rzeszowie i pewny udział w play-offach

24.10.2020, 07:42

W Superlidze tenisistów stołowych trwa zwycięski marsz Dojlid Białystok. Drużyna odniosła dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
1.06.2021, 16:45, akt. 2.06.2021, 07:48

Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok?


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok