Radio Białystok | Sport | Rafał Czuper z drugim medalem na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio

Rafał Czuper z drugim medalem na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio

1.09.2021, 14:56, akt. 7.09.2021, 09:19

Grający na wózkach Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper zdobyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju drużynowym w tenisie stołowym (kl. 1-2). To 17. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio.

Rafał Czuper, fot. Joanna Szubzda

W środowym (1.09) półfinale Polacy przegrali z duetem z Korei Południowej Park Jin Cheol, Cha Soo Yong 1:2. Mecz składa się z debla i dwóch singli.

Dla pochodzącego z Raczek, zawodnika Startu Białystok - Rafała Czupera to drugi krążek na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio, wcześniej wywalczył srebro w singlu. Pięć lat wcześniej na igrzyskach w Rio de Janeiro Polak także wywalczył srebro.

W Tokio Polacy mają 17 medali (3-4-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

źródło: PAP | red: maj, mag

Rafał Czuper w niezwykle emocjonującym pięciosetowym finale uległ Francuzowi Fabianowi Lamirault 2:3 i zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym.

Dwoje sportowców z województwa podlaskiego powalczy w Tokio o medale na paraolimpiadzie

24.08.2021, 10:49

Po ponad trzech tygodniach przerwy do Tokio wracają sportowe emocje. We wtorek, 24 sierpnia rozpoczynają się tam XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie.

Najlepsi sportowcy z województwa podlaskiego utworzyli "Team Podlaskie"

18.06.2021, 17:10

To prestiż, ale też wsparcie finansowe. Z inicjatywy zarządu województwa podlaskiego 22 sportowców utworzyło "Team Podlaskie".