Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: W drugiej połowie mieliśmy inicjatywę, stworzyliśmy sytuacje

Ireneusz Mamrot: W drugiej połowie mieliśmy inicjatywę, stworzyliśmy sytuacje

20.11.2021, 17:54, akt. 19:10

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:1 (1:1) z Wisłą Kraków w sobotnim (20.11) meczu ekstraklasy. Goście przez prawie cały mecz grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michala Frydrycha. Gole strzelili: Błażej Augustyn, Tomas Prikryl i Michał Żyro, a dla gości strzelił Serafin Szota.

Ireneusz Mamrot: Strzeliliśmy bramkę po stałym fragmencie i od tego momentu zaczęliśmy nieźle grać

W pierwszej połowie paradoks polegał na tym, że bardziej byłem zadowolony z naszej gry do czerwonej kartki, niż później. Płynnie przechodziliśmy do ofensywy i stosowaliśmy pressing, w wyniku czego doszło do sytuacji, po której przeciwnik grał w dziesiątkę. Jednak od tego momentu co najmniej 20 minut graliśmy słabo, bardzo nerwowo, niedokładnie i niecierpliwie; jakby drużyna była zaskoczona tym, że przeciwnik gra w dziesięciu. Strzeliliśmy bramkę po stałym fragmencie i od tego momentu zaczęliśmy nieźle grać ale - wskutek braku komunikacji w obronie - straciliśmy bramkę.

W drugiej połowie mieliśmy inicjatywę, stworzyliśmy sytuacje i cieszę się, że zdołaliśmy je wykorzystać, chociaż na pewno powinniśmy być bardziej skuteczni

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Adrian Gula: Liczyliśmy przynajmniej na jeden punkt w tym spotkaniu

Po zwycięstwie w meczu derbowym i przerwie na reprezentację liczyliśmy przynajmniej na jeden punkt w tym spotkaniu. Ale mieliśmy w 9. minucie trudny moment, czerwona kartka, ale  w pierwszej połowie drużyna fajnie zareagowała, zespół razem pracował,  graliśmy kompaktowo i wykorzystaliśmy sytuację po stałym fragmencie gry.  O grze w drugiej części też nie mogę nic negatywnego powiedzieć,  zadecydowały indywidualne błędy. Czekaliśmy na swoje szanse, niestety  nie udało się, a Jagiellonia zamknęła mecz bramką na 3:1

- powiedział po meczu trener trener Wisły Kraków Adrian Gula.

źródło: PAP | red: mag

Sportowy weekend - 19-21 listopada

19.11.2021, 07:03

Stadion Miejski w Białymstoku będzie w ten weekend areną dwóch ciekawych meczów. Jagiellonia Białystok zmierzy się w 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy z Wisłą Kraków, natomiast juniorzy Lowlanders Białystok powalczą o mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim.

Emocjonujący mecz i remis Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

6.11.2021, 00:27

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni zapewnili sobie remis w ostatniej akcji meczu, a gola strzelił Jesus Imaz.