Radio Białystok | Sport | Sportowy weekend - 3-5 grudnia

Sportowy weekend - 3-5 grudnia

3.12.2021, 07:44, akt. 12:46

W nadchodzący weekend po raz ostatni w tym roku będzie można zobaczyć mecz Jagiellonii Białystok na własnym boisku. U siebie zagrają także liderzy grupy 2. II ligi siatkówki, czyli BAS Białystok.

źródło: PRB
źródło: PRB


Pierwszy grudniowy weekend nie obfituje w wydarzenia sportowe w województwie podlaskim - tylko cztery drużyny zagrają na własnych boiskach. To przede wszystkim Jagiellonia Białystok, która po raz ostatni w tym roku wystąpi przy Słonecznej, a jej rywalem będzie Górnik Łęczna. 

O powrót na zwycięski szlak powalczą siatkarze BAS-u Białystok, którzy pomimo ubiegłotygodniowej pierwszej porażki w sezonie wciąż są liderami swojej grupy II ligi. Emocje czekają także fanów szczypiorniaka w Białymstoku i Dąbrowie Białostockiej.

Warto zwrócić uwagę także na to, co będzie działo się na białostockim lodowisku. Od piątku do niedzieli będą tam się odbywały ogólnopolskie zawody rankingowe juniorów i seniorów w short tracku organizowane przez KS Juvenia.


Pełen terminarz wydarzeń sportowych w Podlaskiem w weekend 26-28 listopada:

  • Ogólnopolskie zawody rankingowe w short tracku: od 3 do 5 grudnia na Lodowisku BOSiR, Białystok, ul. 11 Listopada 28

Sobota, 4 grudnia

PKO BP Ekstraklasa piłki nożnej: Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna, godz. 17, Stadion Miejski w Białymstoku, ul. Słoneczna 1

II liga piłki ręcznej mężczyzn: Bestios Białystok – KS AZS AWF Warszawa, godz. 17, Hala SP 50 w Białymstoku, ul. Pułaskiego 96

II liga piłki ręcznej mężczyzn: KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – UKS Olimpia Biała Podlaska, godz. 18, Hala LO w Dąbrowie Białostockiej, ul. 1000-lecia PP 24

II liga siatkówki mężczyzn: BAS Białystok – IŁ Capital Huragan Wołomin, godz. 19, Hala Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, ul. Stanisława Suchowolca 26Wyjazdowe spotkania podlaskich drużyn 

Większość podlaskich drużyn udaje się w ten weekend w delegacje. Sportowa sobota podlaskiego kibica rozpocznie się meczem w Elblągu, gdzie Wigry Suwałki zmierzą się z bezpośrednim rywalem w tabeli - Olimpią. Po dłuższej przerwie w rozgrywkach spowodowanych mistrzostwami świata do gry powracają tenisistki stołowe AZS PWSIP Łomża, które postarają się utrzymać dobrą dyspozycję sprzed pauzy i pokonać Akademię Zamojską. 

Trudne zadanie czeka siatkarzy Ślepska Suwałki. Zmierzą się z jednym z faworytów PlusLigi, naszpikowaną gwiazdami PGE Skrą Bełchatów. Pierwszoligowe siatkarki BAS-u mają przed sobą kolejną próbę charakteru i mecz "za sześć punktów" - ich rywalkami będą zawodniczki przedostatniego w tabeli Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Z kolei drugoligowy Centrum Augustów zagra z ubiegłotygodniowym pogromcą BAS-u Białystok, czyli MOS-em Wola Warszawa.

Podobnie jak siatkarki BAS-u, futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok wystąpią w meczu obarczonym dużym ciężarem psychologicznym. W Gdańsku zmierzą się z ostatnim w stawce AZS-em UG i nie mogą pozwolić sobie na podobną wpadkę, jak tydzień temu z Górnikiem Polkowice. Ciekawie powinno być w Łodzi - tam KKS Tur Basket Bielsk Podlaski spróbuje awansować na wyższe miejsce w tabeli kosztem ŁKS-u Coolpack. Żubry Chorten Białystok w tej kolejce pauzują.


Sobota, 4 grudnia

II liga piłki nożnej: Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki, godz. 13

Ekstraklasa tenisa stołowego kobiet: Akademia Zamojska Zamość – AZS PWSIP Łomża, godz. 15

PlusLiga siatkarzy: PGE Skra Bełchatów – Ślepsk Malow Suwałki, godz. 17:30 (transmisja Polsat Sport)

II liga koszykówki mężczyzn: ŁKS Coolpack Łódź – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, godz. 17:30

Statscore Futsal ekstraklasa: AZ UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok, godz. 18 (transmisja WP Pilot)

I liga siatkówki kobiet: Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki – KS BAS Białystok, godz. 18

II liga siatkówki mężczyzn: MOS Wola Warszawa – Centrum Augustów, godz. 18

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry


Krzysztof Andrzejewski, fot. Sylwia Krassowska
31.07.2022, 19:40, akt. 20:25

Krzysztof Andrzejewski
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok