Radio Białystok | Sport | Ireneusz Mamrot: Dokonaliśmy sporego wyczynu

Ireneusz Mamrot: Dokonaliśmy sporego wyczynu

autor: Wojciech Szubzda

11.12.2021, 22:39, akt. 12.12.2021, 01:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok dość niespodziewanie wygrali z faworyzowaną Lechią Gdańsk 2:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. Jaga objęła prowadzenie po golu Tarasa Romanczuka, wyrównał z rzutu karnego Flavio Paixao. Wynik meczu ustalił Bartosz Bida.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


Ireneusz Mamrot: W Gdańsku nikomu nie jest łatwo wygrać

Dokonaliśmy sporego wyczynu, bo w Gdańsku nikomu nie jest łatwo wygrać, a Lechia przegrała u siebie po raz pierwszy w tym sezonie. W moim zespole dobrze funkcjonowały przede wszystkim dwie rzeczy - organizacja gry w defensywie, bo były spotkania, w których tego brakowało, a dzisiaj pod tym względem wyglądaliśmy jako zespół bardzo dobrze, oraz determinacja, która była na wysokim poziomie. Nie można zapominać, że były trudne momenty, ale mieliśmy też sytuację na 3:1, zatem ten mecz mógł być dla nas bardziej spokojny. Nie mogę powiedzieć, że mielibyśmy już całkowity spokój, bo pamiętam spotkanie w Gdańsku, w którym prowadziliśmy 3:1, a  skończyło się 3:3. W końcówce, kiedy praktycznie cała drużyna Lechii wchodziła w nasze pole karne, zawsze może się coś wydarzyć. Szczególnie ważna była interwencja Steinborsa oraz Puerto, który zablokował uderzenie Zwolińskiego

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.


Tomasz Kaczmarek: Graliśmy za słabo, za wolno

Początek spotkania nie był zły, mieliśmy dwie, trzy przygotowane akcje, ale od 20. minuty trochę straciliśmy organizację. Rywal do bramki nic  nie miał, nawet nie był blisko jej zdobycia, a objął prowadzenie na  nasze zaproszenie. Nie zagraliśmy dobrego meczu. Dzisiaj wyglądaliśmy  jak przeciętny zespół. Wszystko, co robiliśmy, wykonywaliśmy wolno, bez  ognia i determinacji, bez wiary i przekonania, co nie zmienia faktu, że  nie powinniśmy takiego spotkania, nawet przy gorszym dniu, przegrać.  Bramki, jakie tracimy w ostatnim czasie, są niezwykle proste, nie  powinniśmy absolutnie dopuścić do ich utraty. Graliśmy za słabo, za wolno, za dużo w poprzek, za mało do przodu, było za mało rzeczy, które  są trudne dla przeciwnika, dzięki temu łatwiej było mu się bronić. Dziś  wykonaliśmy za mało naszego planu, to był dla nas bardzo nieudany dzień

- powiedział po meczu trener Lechii Gdańsk Tomasz Kaczmarek.


źródło: PRB | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok odnosi cenne zwycięstwo z Lechią Gdańsk [wideo]

11.12.2021, 21:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok dość niespodziewanie wygrali z faworyzowaną Lechią Gdańsk 2:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. Jaga objęła prowadzenie po golu Tarasa Romanczuka, wyrównał z rzutu karnego Flavio Paixao. Wynik meczu ustalił Bartosz Bida.


Jagiellonia Białystok słabsza od najgorszej drużyny w lidze

4.12.2021, 19:26

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:2) ligowe spotkanie z Górnikiem Łęczna. Dwa gole dla ostatniej drużyny w tabeli - jeszcze przed przerwą - strzelił Damian Gąska, a honorowe trafienie dla Jagi zaliczył Israel Puerto. Goście dzięki wygranej opuścili ostatnie miejsce w tabeli.


Dani Quintana rozwiązał umowę z Jagiellonią Białystok

2.12.2021, 15:40

Dani Quintana nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. W czwartek (2.12) Hiszpan rozwiązał umowę z żółto-czerwonymi - poinformował białostocki klub w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej jagiellonia.pl.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatrfot. Damian Przestrzelski/moks.pl
22.04.2022, 09:17, akt. 10:07

Sportowy weekend - 22-24 kwietnia

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok