Radio Białystok | Sport | PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki przegrywa u siebie z Resovią 0:3 [zdjęcia]

PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki przegrywa u siebie z Resovią 0:3 [zdjęcia]

12.12.2021, 09:08, akt. 23:29

Asseco Resovia Rzeszów była kolejnym rywalem Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze siatkarzy. Obie drużyny słabo spisują się w tegorocznych rozgrywkach i do niedzielnego (12.12) meczu przystępowały po seriach porażek.

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów, fot. Marcin Mazewski

Złą passę przerwali goście. Suwalczanie po raz pierwszy w historii swoich występów w PlusLidze ulegli Resovii. Podopieczni trenera Giulianiego rozbili gospodarzy 3:0, w setach do 21,18 i 22.

Ślepsk zaczął w ustawieniu: Bołądź, Halaba, Takvam, Tuaniga, Buchowski, Sapiński i na libero Czunkiewicz. W trakcie meczu trener Andrzej Kowal rotował jednak składem.

Suwalczanie w pierwszym secie grali z Resovią jak równy z równym, ale od stanu po 18 rzeszowianie dołożyli solidną zagrywkę i lepiej wyglądali w końcówce tej partii, wygrywając do 21.

W secie drugim od początku odskoczyli goście - prowadząc 5:1, 13:8, 20:14 i tej przewagi nie oddali już suwalczanom, kończąc 25:18. Biało-niebiescy mieli duże kłopoty z dobrym przyjęciem zagrywek rywali. Sami, ryzykując w polu serwisowym, popełniali błędy.

Partia trzecia byłą wyrównana do stanu po 12. Później to znów Resovia odskoczyła na dwa, a później na trzy, cztery oczka. Biało-niebiescy ambitnie walczyli jeszcze w końcówce, ale set padł łupem gości 25:22.

Rzeszowianie wygrywają 3:0, MVP wybrany został Klemen Cebulj.

Resovia ma 16 punktów i awansowała na 7. miejsce. Ślepsk Malow Suwałki ma ich sześć i zostaje na przedostatniej 13. pozycji w tabeli PlusLigi.

| red: maj

W niedzielę (12.12) suwalska drużyna zajmująca przedostanie miejsce w tabeli PlusLigi zagra we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów.

W rankingach indywidualnych PlusLigi wciąż wysokie miejsca zajmują zawodnicy Ślepska Malowu Suwałki.

8.12.2021, 11:34

Najlepiej blokującym jest Andreas Takvam. Norweg 32 razy skutecznie powstrzymywał przeciwników.

Ślepsk Malow Suwałki pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli

4.12.2021, 19:48

Bez niespodzianki w Bełchatowie. Skra wygrała ze Ślepskiem Malowem Suwałki 3 do zera. W setach 25:22, 25:22 i 25:22.