Radio Białystok | Sport | Sensacja w pucharowych derbach Białegostoku w futsalu

Sensacja w pucharowych derbach Białegostoku w futsalu

9.01.2022, 19:13, akt. 19:25

Derby Białegostoku w 1/32 Pucharu Polski w futsalu zakończyły się jeśli nie sensacją, to na pewno dużą niespodzianką.

0:00
0:00
Sensacja w pucharowych derbach Białegostoku w futsalu - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Drugoligowiec - Bonito Helios Białystok pokonał po dogrywce ekstraklasowy MOKS Słoneczny Stok 7:6. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Ale to Bonito dyktowało warunki w tym meczu. Słoneczni wyrównali dopiero w 40 minucie.

W dogrywce w ostatniej sekundzie pierwszej połowy na prowadzenie ponownie wyszli podopieczni Sergieja Szostaka. Na początku drugiej odsłony doliczonego czasu dołożyli dwa kolejne trafienia i już było jasne, że MOKS musi wznieść się na wyżyny, aby odrobić trzybramkową stratę. Adrian Citko i spółka zaczęli strzelać, ale drugoligowiec odpowiedział jeszcze jednym trafieniem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:6 na korzyść mniej doświadczonych zawodników.

Bramki dla drugoligowca zdobyli: Dojlida, Vatkevich x2, Rogowski x2, Kozłowski i Tarnogórski.

Kolejny pucharowy mecz Bonito Helios Białystok zagra na początku lutego. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem białostoczan.

| red: maj

W ekstraklasie futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał u siebie FC Reiter Toruń 1:0.

Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok przegrali z AZS-em UW Wilanów

25.04.2021, 17:02

Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok przegrali u siebie z AZS-em UW Wilanów 2:3.

Porażka "Słonecznych" z beniaminkiem z Brzegu w ekstraklasie futsalu

14.03.2021, 06:56

W ekstraklasie futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok nieoczekiwanie przegrał z walczącym o utrzymanie Fir-Morning Gredar Team Brzeg 1:2.