Radio Białystok | Sport | Piotr Nowak: Powinniśmy wykorzystać swoje sytuacje i przynajmniej zremisować [wideo]

4.02.2022, 20:42, akt. 22:27

Nieudany debiut Piotra Nowaka na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni przegrali na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:2 (0:2). Oba gole gospodarze strzelili po rzutach karnych.

Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok, 4.02.2022, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Musimy dobrze grać nie 35, 45 minut, ale 90

Może, gdy moja drużyna będzie grała kolejny mecz w Niecieczy, to powinienem zostać w domu? Jestem tutaj trzeci raz i przeciwko mojemu zespołowi podyktowano cztery rzuty karne. W pierwszej połowie moja drużyna miała niezłe fragmenty gry. Były dwie, trzy sytuacje, z których mogły paść bramki. W drugiej połowie, po przeprowadzonych zmianach też złapaliśmy rytm, taki jak w spotkaniach sparingowych na obozie. Bez względu na to, czy rzuty karne były słusznie podyktowane, my powinniśmy wykorzystać swoje sytuacje i przynajmniej zremisować. Mamy młody zespół, któremu brakuje jeszcze pewności, dokładności, szlifu, ale jesteśmy na dobrej drodze. Musimy dobrze grać nie 35, 45 minut, ale 90 i taki jest mój przekaz dla chłopaków

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak.

Radoslav Latal: Nie było to łatwe zwycięstwo

Nie było to łatwe zwycięstwo. W pierwszej połowie mieliśmy dwie sytuacje, Jagiellonia też miała swoje. Pomógł nam rzut karny. W drugiej połowie do 50. minuty, gdy padł kolejny gol graliśmy dobrze, ale potem Jagiellonia przeprowadziła zmiany i mieliśmy problemy. Muszę podziękować chłopakom za walkę, lecz musimy grać lepiej. Emocje były duże, dla nas każdy punkt jest ważny. Dzisiaj dopisaliśmy trzy. To dobrze dla chłopaków, bo  będą mogli z czystymi głowami pracować dalej

- powiedział po meczu trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Radoslav Latal.

źródło: PAP | red: mag

Trener Jagiellonii Piotr Nowak: Udało się stworzyć grupę, która ma wspólny cel [wideo]

4.02.2022, 07:05

Podczas zimowych przygotowań udało się stworzyć grupę, która wie, jaki ma wspólny cel w drugiej części sezonu ekstraklasy - uważa nowy trener piłkarzy Jagiellonii Piotr Nowak. Białostoczanie w piątek (04.02) zagrają w Niecieczy z ostatnią w tabeli Termaliką.

Jagiellonia Białystok: nowy trener i prezes, zadaniem poprawa wyników

1.02.2022, 12:50

Marsz w górę tabeli piłkarskiej ekstraklasy a długofalowo powrót Jagiellonii do osiągnięć sprzed kilku lat - takie są plany klubu z Białegostoku. Władze klubu w zimowej przerwie zmieniły trenera i prezesa zarządu.