Radio Białystok | Sport | Piotr Nowak: Podziękowałem zespołowi za walkę

Piotr Nowak: Podziękowałem zespołowi za walkę

27.02.2022, 15:34, akt. 16:21

Piłkarze Jagiellonii Białystok po raz drugi z rzędu zremisowali spotkanie przed własną publicznością. W niedzielnym (27.02) meczu podzielili się punktami z Wartą Poznań po remisie 1:1. Żółto-czerwoni grali w osłabieniu przez prawie cały mecz po czerwonej kartce, którą dostał Bogdan Tiru.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Mogę tylko moim piłkarzom pogratulować odwagi

Mogę tylko moim piłkarzom pogratulować odwagi i tego, że w dziesięciu potrafili odrobić straty. Wiedzieliśmy, jak gra Warta, wykorzystali swoją szybkość, kontrę, ale jeżeli chodzi o atak pozycyjny, to mają z tym problemy i szkoda, że ten mecz przebiegał w taki sposób, że otrzymaliśmy czerwoną kartkę. Warta grała schematycznie, przewidywalnie, uważam, że ten błąd, który popełniliśmy, nie powinien nam się zdarzyć. Ale podziękowałem zespołowi za walkę i za to, że w ciągu kilku minut potrafił odrobić stratę bramki

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak.

Dawid Szulczek: Trochę nam zabrakło przyspieszenia gry

Sam fakt, że jesteśmy rozgoryczeni z powodu remisu w Białymstoku świadczy o tym, jak ten mecz się układał i jak chcieliśmy go skończyć. Jeśli przeciwnik dostaje w pierwszej połowie czerwoną kartkę, to wszyscy wymagamy tego, żeby ten mecz wygrać. Ale dopisujemy kolejny punkt, dobrze funkcjonujemy wiosną. Dzisiaj trochę nam zabrakło przyspieszenia gry, musimy nad tym pracować, znamy swoje  deficyty, szkoda sytuacji, jakie mieliśmy, choć generalnie stworzyliśmy ich za mało. Szkoda też, że dopuszczając do jednego celnego strzału, straciliśmy bramkę; po strzeleniu gola mogliśmy uspokoić grę, "zaprosić" Jagiellonię wyżej na naszą połowę i to wykorzystać, a od razu dostaliśmy bramkę

- powiedział po meczu trener Warty Dawid Szulczek.

źródło: PAP | red: mag

Piłkarze Jagiellonii Białystok po raz drugi z rzędu zremisowali spotkanie przed własną publicznością. W niedzielnym meczu podzielili się punktami z Wartą Poznań po remisie 1:1. Żółto-czerwoni grali w osłabieniu przez prawie cały mecz po czerwonej kartce, którą dostał Bogdan Tiru.

Filip Piszczek podpisał umowę z Jagiellonią Białystok

25.02.2022, 14:18

Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. To 26-letni napastnik Filip Piszczek. Zawodnik podpisał umowę z żółto-czerwonymi na pół roku z opcją przedłużenia na dwa lata.

Jagiellonia Białystok zagra z Lechem Poznań w sobotę - 19 marca

23.02.2022, 19:43

Poznaliśmy terminarz 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań w sobotę (19.03) o 20:00. Transmisja spotkania w Polskim Radiu Białystok.