Radio Białystok | Sport | Zlatan Alomerović: Mamy trochę oddechu

Zlatan Alomerović: Mamy trochę oddechu

autor: Jerzy Kułakowski

8.05.2022, 06:52, akt. 07:00

Jagiellonia Białystok jest już niemal pewna utrzymania w piłkarskiej ekstraklasie. Do tego celu przybliżyła się dzięki remisowi 0:0 w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków.

Żółto-czerwoni skupili się na grze w obronie, a w końcówce mogli nawet zdobyć zwycięskiego gola. Bramkarz Jagiellonii Zlatan Alomerović cieszy się, że drużyna zrealizowała swój pomysł na grę w Krakowie.

- Mieliśmy taktyczny plan. W pierwszej połowie nieźle zagraliśmy. W drugiej połowie było trochę chaosu, ale ważne, że to przetrzymaliśmy i mamy trochę oddechu. Punkt dla nas też jest dużo, dużo wart - mówił bramkarz.

Z remisu cieszy się również Michał Pazdan.

- Musieliśmy się nastawić, że będzie się dużo działo. Cieszę się, że w końcu na zero z tyłu zagraliśmy. Takie spotkania przede wszystkim rozgrywa się taktycznie, tutaj tak naprawdę ważne są punkty i ten jeden punkt z punktu widzenia sytuacji w tabeli jest okej. Trzeba się cieszyć, bo to był trudny teren - powiedział obrońca Jagielloni Michał Pazdan.

W tabeli ekstraklasy Jagiellonia jest 13. i ma pięciopunktową przewagę nad strefą spadkową. Do końca sezonu pozostały jej 2 mecze, a w piątek (13.05) podejmie przy Słonecznej Legię Warszawa.

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 0:0 wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków. Żółto-czerwoni przybliżyli się do pozostania w ekstraklasie, z kolei Wisła jest coraz bliżej spadku z ligi.

Jagiellonia Białystok z licencją na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/23

5.05.2022, 11:16

Jagiellonia Białystok dostała licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/23. Pozytywną opinię w tej sprawie wydała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

Jagiellonia Białystok remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

30.04.2022, 16:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) w sobotnim (30.04) meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni prowadzili po golu Marca Guala, a wynik meczu wyrównał się po samobójczym trafieniu Michała Pazdana. Żółto-czerwoni są coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie, ale nie są tego pewni w 100 proc.