Radio Białystok | Sport | Trenerzy piłki nożnej z całej Polski szkolili się na konferencji w Białymstoku

Trenerzy piłki nożnej z całej Polski szkolili się na konferencji w Białymstoku

autor: Barbara Sokolińska

31.05.2022, 18:38, akt. 19:04

Ponad 170 trenerów piłki nożnej z całej Polski wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

fot. Barbara Sokolińska
fot. Barbara Sokolińska


Była to już kolejna konferencja szkoleniowa podlaskiego związku. Tradycyjnie odbyła się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, ale nowością była jej forma. W tym roku po raz pierwszy przygotowano cykl zajęć teoretyczno-praktycznych - mówi prezes podlaskiej federacji Sławomir Kopczewski:


Zmieniliśmy konwencję konferencji celowo, z tego względu że wcześniej nie mieliśmy dostępu do boiska. Dopisała nam słoneczna, piękna pogoda i mamy konferencję teoretyczną połączoną z zajęciami praktycznymi. Myślę, że prelegentów nie trzeba nikomu przedstawiać - Jacek Magiera, który prowadził Legię Warszawa w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Paweł Grycmann - dyrektor Szkoły Trenerów PZPN, Wojciech Kobeszko - świeżo upieczony absolwent Szkoły Trenerów z dyplomem UEFA Pro - wymienia Sławomir Kopczewski.


I właśnie Wojciech Kobeszko przekonuje, że udział w tego typu szkoleniach jest niezbędny dla trenera piłki nożnej na każdym poziomie:


Każda konferencja coś wnosi. Jeżeli ktoś idzie po wiedzę i szuka tej wiedzy, to na pewno coś dla siebie znajdzie - nawet jedna myśl, jedna uwaga na takiej konferencji może odmienić albo sposób pracy albo model grania drużyny, więc myślę, że naprawdę warto. Jeśli ktoś chce się rozwijać to trzeba w takich wydarzeniach uczestniczyć. Tutaj kierunek jest obrany na kompetencje miękkie - trenerzy szukają możliwości, dzięki którym mogliby dostać jakiś bodziec do pracy - podkreślał Wojciech Kobeszko.


Podczas konferencji szkoleniowej ogłoszono także nowego sponsora piłkarskiej IV ligi podlaskiej. Została nim jedna z firm bukmacherskich. Jak mówi Sławomir Kopczewski, ta współpraca powinna przynieść korzyści obydwu stronom.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Odsłonięcie pomnika żołnierzy 42. Pułku Piechoty [zdjęcia]

29.05.2022, 08:53

Przy stadionie miejskim w Białymstoku odsłonięto w niedzielę (29.05) pomnik upamiętniający powstanie klubu sportowego Jagiellonia Białystok, któremu początki dał 42. Pułk Piechoty. Pomnik to inicjatywa kibiców, którzy w zbiórce zebrali pieniądze na to przedsięwzięcie.


Piłkarski turniej charytatywny "Mecz o Mecz. Zagraj z Jagiellonią Białystok" [zdjęcia]

29.05.2022, 08:00

Na boisku bocznym stadionu miejskiego w Białymstoku Uniwersytet Medyczny zorganizował w niedzielę (29.05) charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Mecz o Mecz. Zagraj z Jagiellonią Białystok", którego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup karetki dla Lwowa.


Nie będzie meczu kadry U-21 w Białymstoku - władze miasta i PZPN twierdzą, że to nie kwestia lotniska

10.05.2022, 13:53

Zaplanowany na 7 czerwca mecz piłkarskich reprezentacji młodzieżowych U-21 nie odbędzie się - tak jak ogłaszano to wcześniej - w Białymstoku. Niemiecka federacja odmówiła grania w stolicy Podlasia ze względu na zbyt dużą odległość od lotniska w Warszawie - przepisy mówią o maksymalnie dwugodzinnej podróży do miejsca rozegrania spotkania.


Cezary Kulesza

28.03.2022, 09:31

- To nasz najważniejszy mecz. Wygrywając go - bezpośrednio jedziemy na Mistrzostwa do Kataru, także wiemy, o co gramy - mówi przez meczem ze Szwecją prezes PZPN-u Cezary Kulesza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry


Krzysztof Andrzejewski, fot. Sylwia Krassowska
31.07.2022, 19:40, akt. 20:25

Krzysztof Andrzejewski
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok