Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Szczepienia przeciw COVID-19 budzą różne emocje społeczne, a w gąszczu publikacji, zwłaszcza w serwisach społecznościowych, pojawia się dużo sprzecznych informacji. Dlatego grupa uznanych ekspertów ze środowiska naukowego przygotowała białą księgę "Nauka przeciw pandemii", która zawiera rzetelną wiedzę dotyczącą szczepień przeciw COVID-19.
Gościem Włodzimierza Filipowicza będzie prof. dr hab. n. m. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii, a także członek rady programowej inicjatywy „Nauka przeciw pandemii”.
Co roku w Polsce na nowotwór złośliwy raka szyjki macicy choruje średnio 2,5 tys. kobiet. Ponad połowa z nich umiera.
W jakiej kolejności będą wysyłane zaproszenia na szczepienia przeciw COVID-19? Jak zapisać się na szczepionkę i gdzie znaleźć placówki medyczne, które będą je wykonywać?
Co prawda w mniejszym gronie z powodu pandemii, ale mamy w tym roku cztery dni na to, by spotykać się przy świątecznych stołach. Jak biesiadować, żeby nie przytyć, a co gorsze nie odchorować świątecznej rozpusty?
Dlaczego chrapanie może być niebezpieczne dla naszego zdrowia i jak można tej przypadłości się pozbyć?
Koronawirus i pandemia COVID-19 nie zatrzymały rozwoju nowotworów, ale liczba osób zgłaszających się na badania w tym kierunku niebezpiecznie spadła. Jakie mogą być tego konsekwencje, o tym mówić będzie dr hab. n. med. Ewa Sierko, wiceprezes Fundacji Thorax, adiunkt w Klinice Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i kierownik Oddziału Radioterapii Białostockiego Centrum...
Czy cukrzyca zwiększa ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 i jak może wpływać na przebieg COVID-19, o tym mówić będzie prof. dr hab. Irina Kowalska, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Na jakie parametry zdrowotne zwracać uwagę zanim doczekamy szczepionki przeciw SARS-CoV-2, w co się zaopatrzyć na wszelki wypadek, czyli jak prowadzić samokontrolę, a nawet samoleczenie, o tym mówić będzie specjalistka medycyny rodzinnej Joanna Zabielska-Cieciuch.
Dlaczego w listopadzie onkolodzy zwracają uwagę mężczyzn na badania profilaktyczne i jak zapobiegać powstawaniu raka prostaty i jąder?
Kto może być dawcą osocza? Na czym polega jego uzdrawiające działanie i jakiej liczbie chorych na COVID-19 może pomóc ilość pobrana od jednego ozdrowieńca?
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz