Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Astma oskrzelowa to jedna z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. WHO ocenia, że choruje na nią ok. 339 mln osób na świecie, a liczba ta zwiększa się z roku na rok. W Polsce liczba chorych - zarówno zdiagnozowanych, jak i niezdiagnozowanych - jest szacowana na ok. 4 mln. Kto jest bardziej narażony na zachorowanie? Jak sobie radzić z tą chorobą?
Gość Renaty Redy:
profesor Marcin Moniuszko - kierownik Kliniki Alergologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Szacuje się, że ponad 80 proc. dorosłych Polaków jest zakażonych bakterią helicobacter pylori, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
O tarczycy niewiele wiemy i często bagatelizujemy jej rolę. To mały narząd, ale odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu.
Jakie leki, jakie jedzenie uszkadzają żołądek? Czym grozi infekcja najsłynniejszą bakterią Helicobakter pylori? Jakie dolegliwości żołądkowe wymagają pilnej diagnostyki? Jakie choroby żołądka można leczyć dietą i lekami, a kiedy potrzebna jest interwencja chirurgiczna?
W Polsce otyłość dotyczy już co czwartej osoby. Z otyłością olbrzymią zmaga się ponad 700 tysięcy Polaków. Tymczasem jest to niebezpieczna choroba przewlekła.
Nadciśnienie tętnicze to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Bagatelizowanie jej grozi ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią.
Z roku na rok rośnie liczba osób, które zapadają na boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu.
Profilaktyka, szybka diagnoza, odpowiednio dobrane leczenie mogą skutecznie walczyć z rakiem.
Szacuje się, że nawet co piąta osoba może mieć refluks i zgagę. Często są one dość uciążliwe i mogą prowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych. Kiedy mamy do czynienia z chorobą refluksową przełyku? Jak ją rozpoznać i leczyć, a przede wszystkim przeciwdziałać?
Choroby alergiczne stają się chorobą cywilizacyjną XXI wieku - alarmuje Światowa Organizacja Alergii (WAO).
Prowadzący:
Włodzimierz Filipowicz