Góry Atlas - Maroko

18 stycznia 2019

Tomasz Habdas
Tomasz Habdas

Góry Atlas - Maroko. Z Tomaszem Habdasem rozmawia Miłka Malzahn

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Maroko leży w północno-zachodniej części Afryki i spokojnie czeka wręcz na turystów, którzy w pełni docenią klimat, egzotykę, łatwość podróżowania i trudności poruszania się w obcej kulturze. Maroko to niezwykłe barwy i zapachy rodem z bajki, rajskie widoki, ale też wymagające góry.

Jest to też jedno z mniejszych państw afrykańskich, którego powierzchnia to 446 550 km², ale wielu kuszą fascynujące góry Atlas – cel podróży wielu trekkingujących.

Tomasz Habdas, zdobył już Mont Blanc, Elbrus i kilka innych wysokich gór. Obecnie przygotowuje się do tego, by na początku 2019 roku zdobyć Dach Afryki, czyli Kilimandżaro. Nam zaś opowiedział o urokach Maroka i o zaletach zdobywania Jabal Toubkal (4167 m.). 

Jest  to wyniosły szczyt, górujący nad całym Atlasem. To również najwyższy szczyt Maroka, ale i całej Północnej Afryki i - co niezwykle ważne - nie tak trudny ani tak niedostępny jak by się mogło wydawać.

Z Tomaszem Habdasem rozmawia Miłka Malzahn.

Pełne relacje ze wszystkich wypraw rozmówcy można znaleźć na jego koncie na Instagramie lub Facebooku.


Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Ucho na świat - Nepal

O podróży do Nepalu opowiada Wojciech Moskwa - fotograf.Syberia - na Drodze Umarłych

10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich na Syberię.Nanga Parbat - dziewiąty szczyt świata

O wyprawie na Nanga Parbat z fotografem i podróżnikiem Michałem Obryckim rozmawia Olga Gordiejew.Islandia - kraj szczęśliwych ludzi

Liczba mieszkańców tego wyspiarskiego państwa wynosi niespełna 340 tys., a 60 proc. terytorium kraju nie jest zamieszkałe. Niemniej według sondaży Islandczycy są jednymi z najbardziej szczęśliwych ludzi na Ziemi.Uzbekistan otwiera się na turystów

W Uchu na świat dziś Uzbekistan - kolejny kraj w Azji Środkowej po Kazachstanie i Kirgistanie, który otwiera się na turystów.Projekt "Africa-point"

W Uchu na świat dziś autor projektu "Africa-point" Dominik Skurzak i "Afryka naprawdę".
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok